Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi tévő legyek, ha 28 hetes...

Mi tévő legyek, ha 28 hetes házicicámnak csomó van a nyakába?

Figyelt kérdés
Van 3 cicám,1 anya és 2 kölyök(egy fiú és egy nőstény)a fiúnak ma vettem észre,hogy egy kis csomó van a nyakában.4 állatorvost is hívtam,de 2 nem vette fel 10-kor 2 pedig nem jött ki.Nagyon aggódok miatta,de csak holnapra tudom őt elvinni az állatorvoshoz,mert innen a legközelebbi 140 km körülbelül.Addig is várom a véleményeket,hogy mi lehet ez?Nagyon féltem szegénykémet és belehalnék ha elmenne.
2010. jan. 13. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Általában előfordul, hogy így begyűlik, jobb ha állatorvos fakasztja ki és fertőtleníti, de akkor sem szokott baj lenni,ha magától fakad és tisztul ki. Én olyan véres gennyes csomóra gondolok, ami közvetlenül az álla alatt van, amennyiben máshol, akkor ne haragudj, nem tudom mi lehet a gond, talán valami megcsípte és feldagadt. Nagyon jó, hogy hívtál állatorvost, remélem, hogy az lesz, amit én mondtam, tényleg jobb,ha orvos fertőtleníti, nehogy elkapjon valamit.
2010. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ott az állacskája alatt van neki
2010. jan. 13. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
És ha megtapintod, akkor olyan vizes hólyagszerű tapintása van? Mert akkor megnyugodhatsz, semmi komoly :):)
2010. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen..Óó..nagyon megkönnyebültem.:) De azért,holnap megmutatom az orvosnak
2010. jan. 13. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze mindenképp érdemes, lehet, hogy kiszúrja neki sterilizálja, beköti stb és akkor tuti nem lesz baj :):) Nagyon szívesen, örülök, hogy tudtam segíteni :)
2010. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mi cicánknak is volt ilyen kb. 6-7 hónapos korában. Egy este észrevettem, hogy a nyakán van egy nagy csomó. Csak másnap reggel tudtam elvinni az orvoshoz, de addigra ki is fakadt. Az orvos fertőtlenítette, adott neki antibiotikum injekciót. Nagyon gyorsan begyógyult a seb :-)


Gondolom, a Te cicádnak is ez lehet, ne izgulj, semmi vészes.

2010. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Iggen, jön a foga, és kifakad magától, vagy te is kilyukaszthatod, de amíg nem "érett", nem fog sikerülni, csak ha már nagyobbacska.

És ha peched van (mint az én kis vörösömnél), többször is visszajön. Nem akarok gonoszkodni, de jól elvan injekció nélkül is az a seb, betadin rá, és szépen begyógyul. Ha jön új, azzal is hasonlóan kell eljárni, nem lehet mindegyiknél állatorvoshoz hurcolni a macsekot. Az enyémen 6 db jött ki, egymás után, szűk két hét alatt.

2010. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen egyen sem volt, mikor nőtt a foga, annál inkább, mikor valami sérülés miatt lett. Olyan is volt, hogy az arcára produkált egy ugyanilyet..
2010. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!