Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Budapesten egy kertes részen...

Budapesten egy kertes részen hány macskát tarthat valaki egy családi háznál (nem lakásban tartva)?

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Budapesten szerintem nem jó ötlet macskát a kertben tartani. El fog járni otthonról stb., előbb-utóbb rossz vége lesz.
2014. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Budapesten is vannak csendesebb részek, családi házakkal, ahol alig van forgalom, és minden kertben van kutya-macska.
2014. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem van valami állattartási törvény gondolom 15-20 macskára már kihívnák a hatóságokat a szomszédok de én azt mondom, hogy ha tisztán vannak tartva, gondoskodva van a cicákról /oltás, féregtelenítés, bolhátlanítás, ivartalanítás/ és persze nem tudnak átmenni a szomszédhoz kárt tenni addig nem fognak zavarni mások a macskák miatt.
2014. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a problémám, hogy a szomszédban elég sok macskát tartanak, akik rendre átjárnak a füves kertembe piszkítani és többszöri kérésem ellenére sem oldották meg a problémát. Van egy kutyám, akit nem tudok a kertbe engedni, mert eszi a macskapiszkot és félek, hogy valami baja lesz. Ezért kérdeztem, hogy tud-e valaki arról, hány macska tartható egy ingatlanon belül.
2014. aug. 16. 07:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán az ANTSZ-nél feljelentheted főleg ha nincsenek beoltva, próbálkozhatsz az önkormányzatnál vagy az illetékes jegyzőnél azt hiszem az ilyesmi is rájuk tartozik.

A kerítést nem lehet valahogy megcsinálni, hogy ne tudjanak átmenni?


Azért én levideóznám az akciót, amikor átmennek és oda brunyálnak és lehet, hogy gusztustalan de megnézném, hogy nincs-e féreg az ürülékbe és egy nejlon zacsiba eltennék egy-két kupacot hátha az ANTSZ ki tud belőle szűrni valamit.

2014. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán van olyan kerítés, amin egy cica ne tudna átmenni.


Én szeretem a cicákat, a szomszédom is egy remek ember, akivel nem szeretnék összeveszni, de neki mindig sok cicce van, mert menti őket az utcáról, és akinek nem talál gazdát, az ottragad. Ráadásul az ő udvara kemény, letaposott föld, ezért a ciccek átjárnak hozzám, mert itt fű van, meg puha virágföld az ágyásokban.

Én is szentségelek eleget. Főleg tavasszal, amikor símán kiássák a frissen ültetett, még apró palántákat.


De megoldást még nem találtam.

2014. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítséget és az ötleteket. Sajnos az állattartásról szóló törvényben nem térnek ki részletesen a kertes házban tartható macsekok számára :( Talán azért nem volna nagy hiba, ha úgy, mint a kutyáknál is korlátoznák a tartható állatok számát. Mi már évek óta szenvedünk a sok macskapiszoktól. Nekem is van egy cicám, de az itt él bent a lakásban, nem szennyezi senkinek sem a kertjét.

Van egy kutyám, ami szereti megenni a macskapiszkot, ami az állatorvos szerint természetes, mert emésztetlen fehérje van benne. Most már 3. hete beteg, s az igazi okot nem tudjuk. Kezelésekre járunk vele. A doki szerint a betegséget (vérzéses bélgyulladás - Hasonló a Parvohoz) kaphatta macskapiszoktó, meztelen csiga és a béka elfogyasztásától is, de ezek nem érdeklik. Betegsége előtt 3 nappal evett macskaürüléket (érezni lehetett a leheletén). Többek között ezért is lett már elegem, mert a szomszéd hozzáállása a dolgokhoz hagy némi kívánnivalót maga után.

2014. aug. 17. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!