Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessek? (Kérdésed túl...

Mivel etessek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy a macskáknak nem jo ha hosszútávon kutyakonzervvel etetik őket. Jóideje kutyakonzervet esznek, házikoszttal és száraz macskatáppal kombinálva. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy macskakonzervet egyenek, így érdekelne, mivel táplálhatnám őket, ami jo nekik. Otthon főzni esetleg? 11 mentett macskáról beszélünk, ivartalanítottak, egészségesek, de szeertném ha azok is maradnának. Egy evésre megesznek 1-1,5 kutyakonzervet (1240 grammost). Naponta kétszer esznek konzervet, plusz napközben száraztáp. Minden megoldás érdekel. Köszönöm

2014. aug. 17. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Száraz macska táp, és mellé mehet főt csirke nyak, farhát, aprólék. Még olcsóbb is mint a kutyakonzerv.

Állateledelesnél szoktam a kutyának venni farhátat kilója 120Ft, a nyak is ekörül van.

A 11 macskának összesen fél-fél kilo nyak és farhát bőven elég egy nap. A konzervből azért esznek meg olyan sokat mert nagy százalékban víz.


Ezen kívűl egy héten egyszer kaphatnak belsőséget (zuza, máj, szív) ebből is összesen egy héten egyszer fél kg bőven elég.

Így durván havi 3000Ft + száraztápból kijösz. Ha jól számolom akkor a kutya konzervre durván 9000 elmegy egy hónapban...

2014. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

A kutyakonzerv véleményem szerint semmivel nem rosszabb, vagy jobb, mint a macskakonzerv. Valószínűleg, ha megnézed az összetételét, akkor 80% körüli nedvességtartalmat fogsz látni, ami kvázi víz a konzervben.


Szerintem sokkal jobban jársz, ha veszel a hentesnél állatok etetésére szánt nyesedéket, és főzöl nekik, ha nem akarsz csak táppal etetni...

2014. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lassú voltam, látom :D
2014. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kacsa, liba, csirkefarhát, csirke és kacsaszív, marhaszív, marhatüdő, marhavese, olcsó nyesedékhúsok.Ezeket főzni nem kell, mehet minden nyersen.Az a lényeg, hogy ne csak színhúst kapjanak, hanem belsőséget, csontos húsokat is.Én például most szereztem egy ismerősömtől 20 kg marha darálthúst 140FT-os/kg áron, meg vettem csirkefarhátat 80FT/kg áron és ezt eszik a kutyák , macskák nálunk.
2014. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Maxitabi ***** válasza:

A kutyakonzerv azért nem jó- egy válaszolónak küldve- mert nincs benne elég taurin,amire a cicáknak szüksége van (nem termeli maga).

Viszont ha száraztápot kaptak,abban is van.Leginkább nyers halban,húsokban található természetesen.Vagyis az előttem ajánlók jókat írtak. Ha adsz nekik húst,akkor ne főzve,hanem nyersen, előtte fagyasztva.

De lehet kapni külön is taurint- mint étrendkiegészítőt - bár szerintem az drága..

2014. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!