Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7hetes kismacska hasmenés?!...

7hetes kismacska hasmenés?! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, múlthéten tapasztaltuk hogy talált kismacskánknak hasmenése van , elvittük orvoshoz és kapott egy antibiotikumos szurit meg diétás konzervet. Ezt szépen elfogyasztotta és elmúlt neki a hasmenése. Közben vissszavittük a hét elején mondtuk hogy semmi baja se hányás (ez nem is volt) se hasmenés. Megkapta első oltását ami után nem is volt probléma, de ma estére megint egyre lágyabb és formátlan lett a széklete. Félix Junior alutasakos macskakaját kap enni amit nagyon szeret. És pluszban mellé egy-egy étkezésnél száraz whiskas junior tápot. Előfordulhat h ezek közül valamelyik a problémás, vagy ez valamilyen mellékhatása lehet az oltásnak? Vagy természetes ha egy kismacska mustárszerűt produkál?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is.



2014. aug. 20. 03:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet h tejet vagy más tejterméket kapott a macska? A tehéntejtől fosni szoktak a macskák.
2014. aug. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a tápokat, konzerveket dobd a kukába, semmit sem érnek. Tele vannak ízfokozóval, hulladékkal.

Diéta pár napig (párolt husi, ha elfogadja hozzá keverve rizs), és utána vegyél neki jó minőségű kölyök tápot.

2014. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18%

Előttem szólóhoz. Semmit ne érnének? Mi az 5 éves macskánknak kiskora óta Whiskast, Kitekattot adunk. És gyönyörű 5 kg-s állat lett belőle. Tökéletes, csillogó szőrzet. Mivel szeret kint lenni ezért nagyon izmos is.

Kérdezőhöz szólva: De lehet hogy a te 7 hetes kismacskád gyomrának nem tetszenek ezek az élelmek. Nem lehet hogy férges? Nálunk is voltak ilyen problémák. Ha viszont férges egy oltás nem elég. Miénk 4x kapott szájon át szurit.

2014. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézzétek már meg mi van a reklámozott macskakajába és utána beszélgessünk. Hústartalom?
2014. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Féregtelenítve volt a cica, majd nem sokára visszük második körre.

Igazából emellett hogy nem szilárd halmazállapotú ami kijön belőle nincsen baja, nem lázas, nincs felduzzadva a pocakja, és eleven.. nagyon is.

Rizst már próbáltam és nem igazán tetszett neki sajnos , szárazat meg még nem igazán eszi meg. Étvágya van rendesen . De köszönöm az eddigi válaszokat.

Ha ezek a tápok nem megfelelőek, akkor milyen tápot ajnlotok? Royal Canint már próbáltuk és semmivel sem harapot rá mint mondjuk erre a félixre.

2014. aug. 20. 18:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tejet nem kap, mikor ide került kapott macskatejet de sima tejet nem adok neki.
2014. aug. 20. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg sokat emelgetitek, akaratlanul is megnyomjátok a pociját, emiatt is lehet. Erre szokták anno gyerekkoromban azt mondani, hogy "ne emelgesd a macskát, mert fostos lesz" - szóval ez azért van, mert picit megnyomódnak a belei.

Egyébként a mi macskáinknak is hígabb, ha csak konzervet kapnak, a kutyáinké is. Ráadásul a szaga is sokkal rosszabb!! Próbáljatok mellé valami szilárdabbat is adagolni, hátha segít. Vannak persze a prémium kategóriás konzervek, pl. Sheba, abban alig van aszpik meg azonosíthatatlan trutyi, jól is néz ki, még én is megenném, olyan guszta de szinte megfizethetetlen...

2014. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne emelgesd túl sokat egy ideig, hátha jobb lesz. Szerintem is át kéne térned egy másik tápra. Amikor először elvittem pár hetesen a macskánkat az állatorvoshoz és közöltem vele, hogy Whiskast kap enni, majdnem kitért a hitéből. Alig 1%-lék hús van benne, tényleg nem jó. Vegyél neki Chicoppe kitten tápot, ez is prémiumtáp, elég magas a hústartalma és nem drágább a Whiskasnal. Az enyém imádja és az állatorvos is rendben találta.
2014. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!