Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehetne kezelni?

Mivel lehetne kezelni?

Figyelt kérdés
Kiscicák születtek a padlásunkon! úgy néz ki hogy az anyjuk már elhagyta őket, már tudnak enni, csak tüsszögnek és be van tapadva a szemük. törölgethetem nekik kamilla teával? és lehet nekik bele csepegtetni szemcseppet? állatorvos mondta hogy jó a macskáknak az emberi gyógyszer is
2014. aug. 20. 22:51
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha a szemük össze van ragadva, a kamilla-te biztosan használ. Egy csomó kiscicánknak azzal kezeltük a szemét és mindnek elmúlt.
2014. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A macskáknak nagyon kevés emberi gyógyszer jó. Az állatorvos tudja, melyikek azok. A kamilla használható, de nem biztos, hogy elég lesz. A tetran szemkenőcs is, de az már vényköteles. A tobradex szintén. Viszont ezek nem a konkrét betegséget szüntetik meg, csak a szemgyulladását. Kismacskáknál egyébként is bizonytalan az adagolás.

Ha antibiotikum is kell, azt csak az orvos javaslatára, a macskákat nagyon sok gyógyszer kicsinálja. Kellene egy orvos nekik mégiscsak, mert egy szuri tenne jót nekik szerintem.

2014. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja és ezek a sóoldatos bárhol kapható emberi orr és szemcseppek ezt a problémát nem oldják meg, akkor inkább csak a kamilla, az segít tisztulni.
2014. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
orvos azt tanácsolta még régebben a saját macskáimnál hogy ha ilyen van a szemükkel akkor egy bizonyos szemkenőcs jó rá ami embereknek való, de nem tudom a nevét. meg a hasmenésre lehet nekik adni széntablettát. lázra meg acilpirint
2014. aug. 20. 23:11
 5/14 A kérdező kommentje:
de azt mondta hogy a kamilla tea nem mindig jó a cicáknak, mert a legtöbb macska allergiás a gyógynövényekre,
2014. aug. 20. 23:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a Tetran szemkenőcsre gondolsz. Antibiotikumos. Csak az a taknyosságot nem szedi le, sem azt, ami ezt okozza náluk.
2014. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
csak attól félek elkapják a nagy cicáim is, a kicsiket meg fogom kezelni kamilla teával, ne legyen olyan csunya a szemük
2014. aug. 20. 23:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Vidd el őket dokihoz.

Ha hasmenésesek is, akkor főtt rizs pár napig, ami valamilyen hússal főtt együtt. Tej tilos.

2014. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hasmenésük nincs
2014. aug. 21. 00:18
 10/14 anonim ***** válasza:
A kicsiknek antibiotikum kell, kérj tanácsot állatorvostól. Ha nincs kombinált oltásuk a cicáidnak, akkor bizony elkaphatják.
2014. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!