Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak mennyire vastag...

A macskáknak mennyire vastag a bőrük?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a kutyáké elég vastag (gondolom emiatt írták a középkorban az okiratokat kutyabőrre), pl. messziről leadott légpuska lövés nem tesz kárt bennük. Mi a helyzet a macskákkal? Nekik vékonyabb, át tud hatolni egy tompa végű lövedék a bőrön?


A kérdésem apropója, hogy a szomszéd macskás nő többszöri felszólításra se figyel oda a macskáira, oltást se kapnak rendesen és a kertünkben garázdálkodnak. Ha nem tesz komolyabb kárt a macskában, akkor seggbe lőném légpuskával.


2014. aug. 28. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák bőre nagyon vékony és a légpuska lövedéke nemhogy a bőr alá,de a szövetekbe/húsba fúrodik,rossz esetbe gerincbe,tüdőbe,szívbe.Keress humánusabb megoldást,pl a locsolócső hisz a vízért nincsenek oda.
2014. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskákat nagyon nehéz a házban tartani, csak akkor ne mennek ki az utcára, ha szobacicák, vagy speciális kerítése van gazdinak, amit sokan nem engedhetnek meg maguknak. Tapasztalatból tudom, hogy máshogy nem tudod otthon tartani a macskádat. Nekünk is van macskánk, viszont az be van oltva, és ivartalanítva van. Nagyon szomorú, hogy a szomszédod nem teszi meg ezeket az alapintézkedéseket, főleg, hogy az oltás kötelező, de ha légpuskával meglőnéd a cicákat, az állatkínzás lenne, amit remélem, hogy nem fogsz megtenni. Imádjuk cicát, de nem szeretnénk a házban tartani, és a macska sajnos egy szabad állat, ha ki akar menni, akkor ki fog. Persze a mi cicánk be van oltva, meg minden, és imádjuk őket, de egyszer vki légpuskával meglőtte, és sántítva jött haza. Szörnyű volt látni, hogy fáj a lába, mert valaki meglőtte. Elvittük dokihoz, de nagyon semmit nem lehet vele csinálni ilyen esetben, és bár a lába meggyógyult, de még mindig van ott neki egy csomó, egy dudor. Ne lődd meg, vagy ne mérgezd meg őket, ez egy nagyon kegyetlen megoldás. Inkább vmilyen automata locsoló kéne, ami nem drága, vagy valamilyen macskariasztó szer, de mást nem nagyon tehetsz
2014. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A macska bore vastagabb, mint az embere, de a legpuska komoly kart tud benne okozni, foleg, ha nem szabalyos, hanem "tuningolt" puska.

Esetleg, gumilovedek, ha mindenfelekeppen lovoldozni akarsz rajuk, de mielott ezt tenned, azert gondolj bele, nem a macskak tehetnek arrol, hogy olyan a gazdaja, amilyen. :/

2014. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a slagot tudom javasolni.

Elkezdett bejárni egy kandúr a telekre mert itt volt egy ideiglenesen befogadott ivaros éppen tüzelő nőstény cica nálam. Egyszer kergettem végig slaggal a telken, úgy félt szerencsétlen hogy a kerítésnek fejjel ment neki, elfelejtette ilyettében hogy arra fel kell másznia hogy menekülhessen. De hatásos volt, azóta a telek közelébe se jön. :)

2014. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor vízipisztoly lesz vagy slag!
2014. aug. 28. 22:32
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs egyébként valamilyen illat, ami irritálja (pszichésen) a macskát? Illóolaj, ilyesmi. Ha van, akkor tennék a vízipisztolyba a vízbe.


Eddig siccezés meg kaviccsal dobálás (bénán célzok, szépen körbedobáltam őket) volt, de visszajárnak.

2014. aug. 28. 22:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Citrusokat nem szeretik. De van ultrahangos állatriasztó.
2014. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!