Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtótól elpusztulhat a...

Féreghajtótól elpusztulhat a kismacska?

Figyelt kérdés

Kinti cicáról van /volt szó, már csak múltidőben sajnos...

Nagyjából 2 hónapos lehetett, kertben tartottuk ( bár mi is csak most fogadtuk be..) nagyon bolhás volt, így gondoltuk férgekkel is fertőzött valószínűleg. Vettünk neki féreghajtó tablettát és bolhairtó cseppet is. Eladónak mondtuk mekkora, mennyi idős lehet..beadtuk neki a tabletta felét és kapott a bolhairtó cseppből is. Ez volt 3 napja..Ma reggelre pedig elpusztult....mikor befogadtuk teljesen életvidám és barátságos volt, tehát jó kedélyállapotú. A gyógyszer beadása óta tegnap estefelé mentünk ki először újra megetetni. Elsőre elő se jött, már ez is furcsa volt, aztán észrevettük hogy az asztalon gubbaszt. szinte alig bírt már mozogni, akkor is csak dülöngélt étvágya sem volt. Ottmaradtunk vele amíg lehetett, hagytunk neki persze enni talán később hátha..Ma elvittük volna orvoshoz tehát már késő volt..Azért így utólag érdekelne a véleménye a hozzáértőknek, hogy féreghajtótól elpusztulhat-e így egy kismacska, másnál már előfordult? Még olyat olvastam, hogyha nagyon férges akkor az egyszerre nagy számban elpusztult élősködők miatt méreg kerülhet a szervezetébe és ezzel a kismacska esetleg nem tud megbirkózni?



2014. aug. 28. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 15 éves cicám és ő is szokott kapni fel évente egy egész feregirtot.szerintem az o szervezete is ugyanolyan gyenge már mint egy kölyök cicáe.nem hinném, hogy ettől lett volna baja szegénykenek :(

Sajnálom, hogy meghalt

2014. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 hónapos még nagyon pici, fél évesnek is csak negyedet szoktunk adni mi.
2014. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tul sok fereghajto + bolhairto egyutt siman okozhat mergezesi tuneteket.

Raadasul azert remelem nem kutyaravalo bolhairto cseppet kapott, mert az egyedul is kepes megolni egy macskat.

Ugyhogy igen, sajnos elpusztulhat a tul sok fereghajtotol is.

2014. aug. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de nem magától a féreghajtótól (az fel sem szívódik a szervezetbe). Ha sok féreg van a cicában és azok egyszerre pusztulnak el, a bomló férgek olyan toxinokat termelnek, amik megmérgezik a cicát és ettől pusztul el.
2014. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kutyára való bolhairtót kapott.

A csepp az: advantage 40(4 kg alatti macskáknak)

A féreghajtó pedig: milbemax 4mg/10mg


Az eladó mondta, hogy a tabletta felét adjuk be neki...akkor lehet a 2 dolgot nem szabadott volna egyszerre adnunk neki, a lényeg így vagy úgy de a gyógyszer miatt pusztulhatott el...

Az a borzasztóan rossz, hogy az ember tényleg csak jót akart neki, erre meg...

A válaszokat azért köszönöm, ezentúl még jobban fogunk vigyázni.

2014. aug. 29. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz ilyen még, akkor ne egy állatbolti eladót, hanem egy ÁLLATORVOST kérdezzetek meg, tudniillik az utóbbi ért hozzá.
2014. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%
Féreghajtót nem szabad, csak 5 hónapos kortól adni, legalábbis én így tudom.
2014. aug. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!