Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan iszik a macskám?

Honnan iszik a macskám?

Figyelt kérdés

Fél éve nem láttam inni a tálkájából. Nem is nagyon fogy belőle.

A wc-ből próbálkozott korábban, de épp ezért mindig lecsukjuk.

Valahonnan biztos, hogy iszik, mert nincs kiszáradva, semmi baja! De honnan? És hogy vegyem rá, hogy a tálkájából igyon? Felé se szagol kb.

Kinti cica.


2014. aug. 29. 11:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban benti, de kijár. :D
2014. aug. 29. 11:30
 2/12 anonim ***** válasza:

Akkor kint iszik valamiből.


Az enyém lakáscica és rá sem néz a vizestáljára, az akváriumból iszik.

2014. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs akvárium. :D Lehet, hogy van valami az udvarban, amiben összegyűlik az esővíz, vagy nem tudom... De sokkal jobb lenne, ha bent inna. :/ Ki tudja, mi van abban, amiből iszik... Hogy lehetne rászoktatni?
2014. aug. 29. 11:50
 4/12 anonim ***** válasza:
a legtöbb macska nem issza meg a csapvizet illetve nem iszik mosogatószerrel elmosott tálból... mellesleg ezen el lehet gondolkodni, valószínûleg többet tudnak mibt mi...
2014. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sose mosom a tálját mosogatószerrel, egy ilyen kicsi testnek biztos nem tenne jót, ha benyalja.

De a csapvízben lehet valami. Megpróbálok neki ásványvizet adni, hátha :D

2014. aug. 29. 12:02
 6/12 Szafica ***** válasza:
Az én egyik macskám is ezt csinálja. A táljából nem hajlandó meginni, viszont a kádból igen, valószínűleg azért, mert a kád alján pocsolyaszerűen gyűlik össze. Kint is inkább poshadt vizet iszik, hiába teszem elé a friss vizet.
2014. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Furák a macskák ivási szokásaik. Az enyém sem itta a vizet a táljából, de beugrott a fürdőkádba, és nyalogatta az alját. Azóta a fürdőszobában áll a vizestál, na onnan iszik.


Viszont sokszor látom kint inni az itt-ott felgyűlt esővizet. Én az udvarra is tettem ki egy vizestálat.

Igaz, onnan csak akkor iszik, ha frissen töltöm. Leül melléje és nyávog, ameddig kicserélem a vizet.

Kicsit dilis.:)

2014. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az én egyik macskám itthon egyáltalán nem eszik és nem is iszik, átjár az egyik telekszomszédhoz és ott kunyerál az öreg nénitől mindent, de hazajár hozzám mindig, ha otthon vagyok és egész télen bent van a házban, ha megéhezik kikéredzkedik, eltűnik aztán 1-2 óra múlva kaparja az ajtót, hogy engedjem be :) a másik az csak vizet nem iszik, de valahogy mindig megoldja, én már nem is próbálkozom vele...

12 illetve 14 évesek

2014. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én cicám se issza a saját vizét a saját táljából. Mindig az itt-ott össze gyűlő eső vizet issza.

A saját táljából csak akkor iszik hogyha a kb 2dl vízbe teszek tejet, nem kell sokat, ha már egy kanálnyit beleteszek tényleg épp csak annyit hogy befehéredjen a víz már megissza. Fene se érti ezeket a cicákat.


Amúgy próbáld meg azt hogy az eteteő táljától távolabb raksz vizet. A másik cicám csak benti cica de a kajája melletti tálból sosem iszik, csak egy másikból ami kb 3 méterre van a kajától.

2014. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kád nálunk is menő. Múltkor mondjuk kifejezetten a csapból ivott. De amikor megláttam pánikszerűen otthagyta, mintha rosszat tett volna. Furák az ivási szokásaik.
2014. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!