Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám meg fog utálni, ha...

A macskám meg fog utálni, ha sokszor "elzavarom"?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy kiszokjon az utcára, de amikor megyek valahova, mindig jön utánam. Szerintem hozzám ragaszkodik legjobban a családban. Ma amikor reggel mentem el otthonról, kintebb kísért mint szokott, hiába tereltem vissza, csak egy erőteljes "SICC!" halott, ezután viszont, úgy nézett rám, akiben egy világ omlott össze. Látszott, hogy nem értette miért nem veszem fel, miért nem dajkálom, miért nem jöhet utánam. Sajnos ezt kénytelen leszek csinálni akárhányszor utánam akar jönni, de félek hogy meg fog utálni, vagy legalábbis kevésbé fog ragaszkodni hozzám.
2014. szept. 1. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a nap többi szakaszában (amikor otthon vagy) foglalkozol nemhiszem, hogy megutálna.
2014. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha adsz neki kaját, akkor nyert ügyed van
2014. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"halott" helyett "hatott" :D
2014. szept. 1. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fog megutalni, kolyokkorukban is teljesen megszokjak, hogy van, hogy az anyjuk hazazavarja oket. Mondhatni, megszoktak, hogy van, ahova a gazda/anyjuk egyedul megy.
2014. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Türelemmel meg tudod neki tanítani a "maradsz" parancsot. Mikor odaérsz a kapuhoz, megállsz, rászólsz, hogy "maradsz". Egy ideig nem fogja csinálni, de hidd el, megtanulja. Mi 7.-en lakunk, mikor idekerült a cicám, ha nyílott az ajtó, ő akart lenni az első, aki kirohanna rajta. Pár hét alatt szépen megtanulta, rászóltam és leült az előszobában.
2014. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Medvi ***** válasza:
100%
Nekünk több cicánk is van. A legtöbbjüknek mániája, hogy velünk akarnak jönni, ha gyalog indulunk valahova. Nem forgalmas a környék, mégsem szeretem, ha jönnek, mert a kutyák miatt is veszélyes. Azt találtuk ki pár éve, hogy a teraszon tartunk egy doboz száraztápot, és induláskor minden cica kap belőle egy marékkal. Amíg azt eszegetik, addig gyorsan lelépünk. Ha valamelyik mégis jönni kezd, mert elfogy a kaja vagy otthagyja, megpróbálunk futni egy kicsit, hogy lehagyjuk. Ha még ez sem hat, a hatéves kislányom mérges kutyaugatással visszakergeti, ez mindig hatékony, mert nagyon élethűen tud ugatni.
2014. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is szoktam kajával becsapni, ma reggel pl úgy mentem el, hogy anyu közben etette, míg én leléptem :D vagy van, hogy eldobom a játékát, és még utána szalad, addig elmegyek.


Én az autóktól félek inkább nem a kutyáktól. nem egy forgalmas környéken lakunk mi sem, van, hogy órák alatt egy autó sem megy el. Viszont van 1-2, akik meg nem tartják be nemhogy az utcánk elején lévő 30-as táblát, de még az ötvenet sem :( Némelyik úgy száguld, hogy simán kibillent az egyensúlyából egy normálisan közlekedő biciklist.

2014. szept. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!