Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha valaki talál egy kóbor/elsz...

Ha valaki talál egy kóbor/elszökött macskát és elviszi állatorvoshoz, akkor az állatorvos megnézi, hogy van-e benne chip? Vagy ilyen esetben nem foglalkozik ilyennel?

Figyelt kérdés
Onnan jutott eszembe ez a kérdés, hogy van egy ismerősöm, aki talált egy macskát. A macskán volt egy nyakörv, tehát van gazdája. Befogadta és magához szoktatta. Nekem is van macskám, akihez nagyon ragaszkodom, ezért ezt a viselkedést egyáltalán nem tartom korrektnek. Legalább kiplakátolhatná, hátha keresi valaki a macskát. Most beteg a cica és állatorvoshoz fogja vinni. Remélem, hogy megnézi a chipet.

2014. szept. 3. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hat, jah, a ismerosod siman ellopta jogilag azt az allatot.

Es siman megnezheti az allatorvos, hogy van-e benne chip, bar ha a ismerosod nem keri meg, hogy nezze meg, akkor foloslegesen nem fogja, mert az orvos ugy fogja tudni, hogy a ismerosod a jogos gazdaja, minek nezegetne?

2014. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Ha az én macskám is valahogy megszökne vagy ellopnák (bár macskabiztos kerítésen belül van), akkor simán megtarthatnák házi kedvencnek... Főleg, hogy egy gyönyörű macskáról van szó.
2014. szept. 3. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egyszerű kezelésnél megnézi, pláne nem macskánál. Ha kiderül, hogy más nevén van az állat, akkor sem nehéz kimagyarázni, hogy most vette/kapta. Ha bejelented, hogy eltűnt azt is látni fogja, de nyomozásba nem fog kezdeni, elhiszi amit a "fizető vendég" mond.
2014. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!