Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica fogváltás normális így?

Cica fogváltás normális így?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 hónapos kölyköm (erdőben találtam, kidobott cica volt, így a pontos korát nem tudom), akinek a két felső szemfoga tegnap estére eltűnt. Néztük a fogínyét, két kis piros pötty látszik csak rajta, a fogainak a helye. Kb ugyanúgy néz ki, mint a kisgyerekek fogínye, ha kiesik a foguk. Az új fogacskáit még nem látjuk. A fogak hiánya azonban nem zavarja, eszik, jó kedve van, játszik, harapdál minket, szóval nem látjuk, hogy bármi baja lenne. Utánaolvastam a fogváltásnak, azt írták, hogy 6-8 hónaposan váltja a tejfogait, ezért megijedtem, mert ő még 4 hónaposnál biztos nem idősebb. Lehetséges, hogy ilyen korán váltja a fogait vagy valami probléma lenne? Ha utóbbi, akkor mire készüljünk? Holnap akkor mindenképp elvinném dokihoz, de akkor mire számítsak, mitől hullhatott ki a két fölső szemfoga? A válaszaitokat előre is köszönöm!

2014. szept. 7. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nem ismered a pontos születési idejét a cicának, akkor elképzelhető hogy 6 hónapos. Ha nem volt táplálva rendesen kiskorában akkor lehet hogy kicsinek tűnik. Az egyik cicánk felnőtt korában úgy nézett ki mint egy 6 hónapos kölyök. Mindig is kicsi volt, még egy macskához képest is. Szerintem elképzelhető hogy csak idősebb annál mint hittétek.
2014. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Napra pontosan nem ismerem a születését, de mikor megtaláltuk, akkor még csukva volt a szeme, persze egyből orvoshoz vittük, 2 nap múlva kezdett nyílni a szeme. Úgyhogy a 4 hónapos kor nagyjából pontos, csak néhány napot tévedhetünk maximum. Enni 6 hetes koráig tápszerrel etettük, 5 hetes korában Royal Canin Baby táppal kezdtük etetni, 6 hetesen álltunk át teljesen a szilárd ételre, 12 hetes kora óta Royal Canin Kitten tápot eszik, mellé csirkemellet és nyakat kap főzve. 3 hónapos koráig folyamatos orvosi felügyelet mellett nevelkedett, féreghajtó programja rendben van, külső élősködők ellen spot-ont használunk, valamint 3 hónaposan olyan spot-ont kapott, ami véd külső, belső élősködők ellen is 3 hónapig. Emellett veszettség elleni oltást kapott, megkapta már mind a kettőt, doki azt mondta, csak egy év múlva kell már ismételni, plussz kombinált oltást is kapott, valami olyant, ami a doki szerint a legmagasabb védettséget nyújtja, van benne leukózis elleni cucc is meg mindenféle. Ebből is 2-t kapott, egy év múlva kell elvileg ismételni.


Egy betegsége volt, mikor befogadtuk, macskanáthás volt, 2 injekciót, cseppeket kapott, meg kapott egy kenőcsöt, amivel a szemét kellett kenegetni, kiután már kinyílt. Lehet, hogy ez az oka a korai fogváltásnak?

2014. szept. 7. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos kor körül már váltják a fogaikat, a szem- és tépőfogakat először, ha jól emlékszem.
2014. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, semmi baja, a fogváltás eltarthat majd kb. a 6. hónapig. Annyiról van szó, hogy jó dolga van, és fejlett, ezért rendesen halad a dolgokkal.

Ijedtségre akkor van ok, ha azt látod, hogy a többi foga is elkezd eltűnni - de szerintem csak a fogait váltja. Nekem 3 cicám van, az egyik 4 hónaposan kezdte váltani a fogait szintén, a másik 5 hónaposan, a harmadik viszont csak 8. hónapra kezdte el potyogtatni a tejfogait. Szerintem egyede is válogatja.

2014. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, dokival is beszéltem közben, látta is a cicát, azt mondta, hogy ez így teljesen normális, ha kihullottak majd az alsó tépőfogai is, majd ki is nőttek, akkor már a felnőtt tápra is áttérhetünk. Azt mondta, a cica makk egészséges, gyönyörű, erős kis kandúr, nem is látszik, hogy valamikor kidobott cica volt, úgyhogy a hónap végére már az ivartalanítás is jöhet. Szóval a lényeg, hogy semmi probléma, megnyugodtunk, várjuk a maradandó fogacskákat. :)
2014. szept. 9. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!