Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baja van a cicának vagy én...

Baja van a cicának vagy én reagálom túl? Holnap megy orvoshoz.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A cicám a napokban sokkal kevésbé aktív, inkább egész nap fekszik, ha hívom, nem igazán jön elő, csak néz rám és visszanyávog. Keveset marad ölben, de akkor dorombol, eszik és iszik (bár előbbi talán kevesebbet mint általában), pisilni kakilni is jár, valószínűleg sikerrel, mert utána általában bebüdösödik kicsit az alom utána.

Néha olyan, mintha a teste nem lenne meleg, tegnap pedig a párom megnyomkodta a pociját és azt mondta, mintha keményebb lenne az átlagnál, azóta kicsit pánikolok. 3 éves nőstény szobacica, száraztáppal etetjük. Ötletek? Vagy csak én reagálom túl?



2014. szept. 14. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy cicababákat vártok? :D
2014. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy vemhes, és hamarosan szülni fog? Én a helyedben elvinném orvoshoz, mert ha vemhes, minél hamarabb ivartalanítsátok!
2014. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem találkozott fiú cicával, szóval elég kizárt, hogy vemhes. :D
2014. szept. 14. 18:46
 4/8 Milibindi ***** válasza:
16%

Ha mégis ne öld meg a cicababákat!!! Akkor már élnek és ha ivartalanítod megölöd őket! Szerintem ez pont olyan kegyetlenség,mint a vízbe fojtás! Nem tudott kimenni egyáltalán?


Lehet valami gyulladás! Mondjuk az enyém enni se evett! A bágyadtság lehet láztól is! Vért nem találtál az alomba?

2014. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem ölsz meg senkit ne izgulj... Az anyamacskának és a kölyköknek is (ha túladnál rajtuk) jobb ha ivartalanítasz. Ha mégis vemhes és megtartanád a cicákat (oltásokkal, féregelentíve!) akkor nem muszáj ivartalanítanod, csak ha felnőttek a cicák. De ha úgy döntesz megtartod őket is mindenképp ivartalanítsd majd. Én egyébként továbbra is a vemhességre gyanakszom, találkozhatott kandúral úgy is hogy nem vettétek észre (nálunk is ez történt...).
2014. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Milibindi ***** válasza:

Sok más tünete is van egy vemhességnek nem csak a keményebb has! 4. hét környékén pl. élénk rózsaszín színűek (pirosas) lesznek az emlők. (Az első 3 hétben semmi nem látszik ,még az állatorvos se tudja megállapítani a vemhességet) Ha vemhes akkor bújósabb dorombolósabb lesz a cica! Megnő az étvágya. A Kérdező viszon épp ellenkezőről számol be! 5-6 környékén megnő a hasa kisebb-nagyobb mértékben, függ az alom nagyságától és a kölykök méretétől! 7 hét környékén vackol már és érezni lehet, hogy mozog. 8 héten a hasa s hullámzik.

Szóval én nem mondanám egyértelműen, hogy vemhes! Inkább valami gyulladásra tippelek!

2014. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elmentünk orvoshoz, nem vemhes, hanem van egy kis székrekedése, de szerencsére nagyon kezdeti fázisban, így egy kis tejjel talán jók leszünk. :)
2014. szept. 15. 19:56
 8/8 Milibindi ***** válasza:
A felnőtt cicák laktóz intoleránsak, nagyon valószínű, hogy tényleg jó lesz rá :) Ha nem elég, akkor mindenképp kérdezd meg az állatorvostól, hogy milyen hashajtót adj neki, mert a macskák szervezete nagyon érzékeny. Ilyen probléma nem volt a macskával nem tudom mit lehet adni. ( Kutyánál tudnék javasolni, hogy mit lehet,nála volt ilyen, inkább nem is írom le mi az, mert nem biztos, hogy jó macskának is, egyébként humángyógyszer)
2014. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!