Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegség okozhatja a...

Milyen betegség okozhatja a cicáim halálát újra és újra?

Figyelt kérdés

Régen is több macskánk volt(egyszerű házi cicák),sohasem voltak betegek,egészségesek és szép termeűek voltak..

Viszont 1-2 éve sorozatban mennek el a cicák,amikor elérnek egy bizonyos kort,körülbelül mikor fél évesek,kicsit több..


Most is volt 2 gyönyörű,életerős cicánk,az anyukájuk is egészséges,de eltűntek 2-3 napra,hazajöttek és le vannak soványodva,nem esznek,alig tudnak járni,mindig csak alszanak és mozdulatlanul feküdnek.

Mindig ugyanez megy..

Gondoltuk jobb lesz ha macskakajával etetjük őket,nemrég elkezdtük is etetni ezzel,de kiküldi ezt a szervezetük,pedig azthittük jót tesz,tele van vitaminokkal.


Most is születtek kiscicák,most mindengyiküknek ez lesz a sorsa?Van amelyiknek nem volt baja,nem lett beteg és nem is kapta el a beteg cicáktól a betegséget,hogy ő is belehalt volna.



2014. szept. 16. 13:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Csak tudod ezzel az a baj hogy hiába ír valaki kedvesen vagy valaki nem.Attól függetlenül igazuk van.Ha tudod hogy valamilyen betegség,tehetnél ellene még ha nem is tartod bent.Ivartalanítással hogy állsz?Mert ha most valamilyen betegségről van szó a kiscicák ugyanúgy elkapják.De ez még így is hülyeség.Mert nem hiszem hogy ez betegség lenne.Meg ha 'kiküldi' a szervezetük az is nagyon érdekes.Ez bármi lehet de szerintem is mérgezés mert ha elmegy pár napra és soványan jön haza akkor nagyobb a valószínűsége hogy mérgezés.Ha te nem teszel ellene....ne csodálkozz ha meghalnak.
2014. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

De,az előbb irtam,hogy ez olyan betegség,amit elkapnak az ilyen korban lévő kutyusok és cicák is.Nekünk azt mondta az állatorvos,szóval őt hiába kérdezném róla,és mások is mondták neünk,hogy van ilyen,ezt a kort nem minden kölyök állat vészeli túl,csak amelyiknek erős a szervezete.

Nem szoktuk ivartalanitani.

Az egészséges macskáknak is attunk ebből a ropiból és hasmenése lett tőe.Szóval igy értem,hogy kiküldni a szervezetük.

Tegnap jött haza az egyik cica,akkor vettük észre,hogy nem olyan életvidám,mint volt.Másnak kerestük de megint éjjel elment.De nem zárhatom be,egerészni járnak,vadászni,ez a dolguk..eddig egyiknek sem volt baja..


De nem értem miért vagyok ennyire letámadva,amikor a környezetemben a szomszédoknál,barátoknál mégsem ennyire nem foglalkoznak a macskákkal,mint mi,és majd kicsattannak az egészségtől.Minél jobban törődnénk velük,annál rosszabb.


De azt meg el nem udom képzelni,hogy egy állatot kinozzak azzal,hogy bezárom és megfosztom a szabadságtól.Milyen ember az olyan...

2014. szept. 16. 16:20
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
A macskának nincs szüksége szabadságra... 18 órát alszik a 24-ből, akkor mégis miért ne lehetne bent? Ha ivartalanítva van, nem fog kivágyni majd a kandúr se, meglátod.
2014. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Viszont,ha ivartalanitjuk többet nem lesz kiscicánk..

Szeretjük a macskákat és igazán nem jelent nálunk gondot ha többen vannak.Hatalmas a portánk.

Én akkorsem zárnám be,gondoskodni kell mégtöbbet úgy róluk,5 cica van,nem mindannyian szeretik egymást.A szüleim dolgoznak,én sulizom,és amig nem vagyunk itthon(fél napig)addig egyedül a macskák a házban?! Még mit nem.

Még a kutyával is jóban vannak,szeretik,szóval megférnek ők együtt a hatalmas udvarban is.


Kihivtuk az állatorvost ismét és újra elaltatja a cicákat,igy csak szenvednek,megmenteni már nem lehet őket.

2014. szept. 16. 16:45
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Ennek semmi értelme! Konkrétan ölitek a macskákat! Mindig van olyan kiscica amit örökbe lehet fogadni, mert csomóan nem vágynak rá, és kiteszik az utcára. Lesz kiscicátok ha szeretnétek! Én is imádom a macskákat nekem is van most 5, de ivartalanítva vannak és lesznek ha betöltik a megfelelő kort. Nyugodtan ivartalanítsátok a maradék cicáitokat, mert csak altatjátok sorra és ennek nem sok értelme van, sőt.

Ha meg bébi cicát szeretnétek csak látogassátok meg a menhelyet, vagy nézzetek körül a facebookon...

2014. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
DE..esküszöm nem értelek.Nekünk van macskánk.És régen volt kinti macskánk is.Kiskorában egyáltalán nem volt beteg.Remélem hogy a kis macskákat nem altatják el ilyen hülyeség miatt.De gondolkozz már. Ilyen nincs hogy kiskorában beteg lesz minden kutya és macska.Akkor kb fele nem élne. Ráadásul ha ivartalanítod a macskákat de úgy látom nem teszed sőt a szabadságától se fosztod meg.Ami igen vicces.Nem élnek annyira sokáig mint abenti macskák.Van aki szimplán azért tartja bent mert nem kap el betegségeket.
2014. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Medvi ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy a beteg cicák lázasak-e? Mérd meg a lázukat, 39 fok fölött lázas a cica. Ha nem lázas akkor lehet mérgezés, ha lázas, akkor valami vírusos betegség támadta meg őket, amit az állatorvos meg tud gyógyítani gyógyszerrel. Jó lenne, ha el tudnád vinni a doktorhoz, mert gyógyszer nélkül ők is meg fognak halni. Egyes mérgek ellen is van ellenszere az állatorvosnak, úgyhogy ha azt szeretnéd, hogy ne haljanak meg, akkor orvos!!!
2014. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Medvi ***** válasza:
100%
Kicsit elkéstem a válasszal, bocs. Nálatok az állatorvos gyógyítani nem tud, csak ilyen terminátorként működik, mint egy halálosztó? A későbbiekre nézve én is az ivartalanítást javasolnám és azt, hogy legalább a legolcsóbb kombinált védőoltást adassátok be majd a kiscicáknak 2 hónapos korukban, akkor védettek lesznek a leggyakoribb súlyos halálos cicabetegségekkel szemben.
2014. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos a válasz későn jött,de köszönöm.:(

Már annyira szenvedtek hogy ki hivtuk inkább,disznó ez az ember,de csak ő van a közelben.

De ezzel az egésszel annyi van,hogy nem én hozom a döntéseket,hanem a szüleim.Én nem igy csináltam volna,és inkább igy nem is tartanák cicát,nincs értelme.

De azért vannak hogy a portát tisztán tartsák a rágcsálóktól,hiszen a macskák egerésznek,ha szoba cica lenne csak lustulna egész nap,ezeket a cicákat meg már nem lehet ehez szokatni,mikor szabadon élnek.


Lehet el lesznek a picik ajándékozva,de olyan rossz,olyan cukik,kis pufik,nagyon sajnálom.


De mástól biztosan nem fogunk valaha is cicát hozni..egyszer tettük mert csak 2 volt és hoztunk még 2-őt,úgy néztek ki hogy egészségesek,de rühesek voltak és ez a későbbiekben derült ki,látszott rajtuk és még a többieket is megfertőzte...

Szóval egy újabb rossz élmény volt.

Köszönöm a válaszod.

2014. szept. 16. 22:32
 20/23 anonim ***** válasza:

8. voltam. Ha Ti mindent rendben csináltok, akkor két dologra tudok következtetni:

1. Lakik valaki a környéken, aki módszeresen nyírja a macskákat. Sajnos van ilyen. Egy időben nálunk is elszaporodtak a cicák, de ha már így alakult, megtartottuk őket. Egyszer csak két napon belül eltűnt az összes, de nem csak a kicsik, hanem a felnőttek is, akik már sok sok éve itt laktak. Ez azért több mint gyanús, nem?

Egyetlen egy maradt meg, akkor még fiatal volt, most kb. 8 éves lehet már. Ő nagyon félős és soha nem megy túl messzire, legfeljebb a közvetlen szomszédba. Ivartalanítva is van, szóval miatta már nem aggódunk, ráadásul lett két kutyánk is, akik miatt idegen macsekok sem szándékoznak már ide költözni.

2. A másik feltevésem, mivel írtad, hogy sokat egerésznek. Nincs a környéken potenciális haszonállat tartó? Mert az ilyen helyeken jobban elszaporodnak az egerek és ez eléggé vonzó a macskáknak, de az ilyen helyeken többnyire mérgezik is az egereket rendszeresen. Ha közvetlenül ennének mérget, szinte azonnal elpusztulnának, de ha azt írod, hogy a hazajövetelük után épülnek le, akkor elképzelhető, hogy mérgezett egeret ettek. Nem koncentráltan jut a szervezetükbe a méreg, ilyen formában lassabban szívódik fel az emésztés során.

Nézz körül, hogy van -e ilyen ház a közelben. Lehet a tulaj még örül is neki, hogy ott macskák egerésznek és nem szól érte, de esetleg nem számol azzal, hogy ő meg mérgezi az egereket, ezzel a macskákat is. Én pl. kertvárosban lakom, itt is van nem messze egymástól két lovászkodó család. Ilyen helyeken szeretnek élni a kis rágcsálók.

Az állatorvos meg olyan, mint a humán orvos, mindent a vírusra fog. Nem éri meg neki boncolgatni, hogy miben pusztultak el a macskáid.

2014. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!