Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegség okozhatja a...

Milyen betegség okozhatja a cicáim halálát újra és újra?

Figyelt kérdés

Régen is több macskánk volt(egyszerű házi cicák),sohasem voltak betegek,egészségesek és szép termeűek voltak..

Viszont 1-2 éve sorozatban mennek el a cicák,amikor elérnek egy bizonyos kort,körülbelül mikor fél évesek,kicsit több..


Most is volt 2 gyönyörű,életerős cicánk,az anyukájuk is egészséges,de eltűntek 2-3 napra,hazajöttek és le vannak soványodva,nem esznek,alig tudnak járni,mindig csak alszanak és mozdulatlanul feküdnek.

Mindig ugyanez megy..

Gondoltuk jobb lesz ha macskakajával etetjük őket,nemrég elkezdtük is etetni ezzel,de kiküldi ezt a szervezetük,pedig azthittük jót tesz,tele van vitaminokkal.


Most is születtek kiscicák,most mindengyiküknek ez lesz a sorsa?Van amelyiknek nem volt baja,nem lett beteg és nem is kapta el a beteg cicáktól a betegséget,hogy ő is belehalt volna.



2014. szept. 16. 13:43
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

20-as

Ha itt körülnézek az utcámban,nem tudok olyan házat mondani,ahol nincs háziállat.Hogy valaki direkt élvezné ha megölheti más állatkáját."Állitólagosan" itt mindenki szereti a macskákat,többször beszélgettünk a szomszédokkal,hogy neharagudjanak ha netalán átmennek a macskák,átmennek mivel ott is vannak cicák.


De szerintem mérget ettek,én is igy gondolom.

De amúgy egy felnőtt anyacicám 2 hónapja hirtelen eltünt,azóta sem jön haza.Egy gyereke szintén,a másik itt van velünk.Na lehetséges,hogy mint nálatok őket is éppen igy direkt megmérgezte valaki.


És annyira utálom,hogy itt előttünk megy a vasút,és mögötte erdős rész van,szóval itt esélytelen a cicákat bentmaradásra birnom.Próbáltam az egyiket tegnap behozni a házba,becsuktam az ajtót,10 perc múlva az ajtóra ugrált mert nem birta a bezártságot..


A mérges egérrel is egyetértek,lehetséges hogy mérgezettet ettek,mivelhogy itt falun sokan tartanak disznókat,lovakat,nyulakat,szóval azok körül biztosan kell a rágcsálóirtás,biztosan sok van.


Megszakad a szivem értük :(

Ha esetleg meghagynánk ezeket a pici cicákat is,mert úgy nincs szivem másnak adni.Ebben a faluban senki az ilyen kicsi állatokkal nem nagyon törődik..tudom jól.

Ha itt maradnak,ha nem viszi el őket az anyukájuk,mint ahogy szokta is,akkor könnyebben kézhez lehet őkez szokatni,hiszen minden nap simogatom őket és még nem is látnak.


Különben azt sem értem,miért voltak olyanok az anyacicák,hogy nem itthon szültek,vagy ha igen,nem is nyúltunk hozzájuk és minden nap máshová vitte őket..azért lettek ilyen vadak.em is mertük már bántani,csak ne hordozgassa és ezért nem lettek szelidek.

2014. szept. 17. 11:40
 22/23 anonim ***** válasza:
91%
IVARTALANÍTÁS! Miért kell a macskáidat szaporodni hagyni? Hogy mindegyik ugyanarra a sorsra jusson???? Születnek folyamatosan, majd meghalnak valami miatt, vidám lehet ott az élet😟
2014. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Azért én kicsit megdorgálnám azt az állatorvost, aki a betegség okának kiderítése helyett csak az elaltatást ismeri. Mert ha pl örökletes betegség, akkor kideríthető, ha meg mérgezés, akkor pláne. De ha csak legyint, hogy ez előfordul, akkor nem egy lelkiismeretes orvos az. Szégyellhetné magát!
2014. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!