Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem nyávog a macskám. Miért...

Nem nyávog a macskám. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Szó szerint. Kertes családban élek, úgy került hozzám ez a macska, kóbor volt és megszelidítettem. Egyáltalán nem nyávog, már hónapok óta megvan és sosem hallottam a hangját. Viszont most már dorombol, pedig azt se szokott. Néha kiad egy kevéske halk hangot amikor meglát, de ez nem nyávogás, inkább hangos dorombolás. Elég furcsán viselkedik, nem eszik sokat, egy kisebb adagot is darabokban fejez be. Történt mér veletek ilyesmi? Nekem számomra ez egy igazi rejtély :D A válaszokat előre is köszönöm :) Ja és a macska legalább egy éves lehet szerintem.

2014. szept. 25. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen. Hébe-hóba adott ki valami nyávogásszerű hangot, de inkább hasolított kutyaugatásra :) Most is van egy 5 hónaposom, na ő sem nyávog igazán, olyan ciripelésszerű hang inkább :) Az evése azért olyan zaklatott, mert kóbor életében nyilván állandóan résen kellett lennie. Változni fog, de hónapok is eltelhetnek, mire megnyugszik ezen a téren.
2014. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám amikor hozzánk került szintén nem nyávogot. Kelet neki legalább egy év. De most is csak akkor hajlandó, ha üres a tányérja. :)
2014. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy macskám van, abból egynek egy kezemen meg tudom számolni, hányszor hallottam a hangját, pedig már 8 éves. Az egyiktől meg sokszor a fejem majd szétmegy, annyit tud nyávogni. Akárhányszor megjelenik valaki a konyhaasztalnál, megjelenik ott, és addig áriázik, amíg nem kap ő is abból, amit eszünk, hiába van tele a tányérja.
2014. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon hasznos volt :) Annyit még kifelejtettem, hogy dörgölőzni is szokott meg dorombol, ha hívom odajön hozzám. Szóval tényleg elég fura ez a macska :)
2014. szept. 25. 22:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hát elég érdekes történetek :) Másokét is várom :)
2014. szept. 25. 23:01
 6/17 anonim válasza:

Szerintem is még egy picit zaklatott. Ez macskától függ.

Az enyém pl rendesen evett, nyaékolt is, de fél a fűtől és

a plüssöktől. Idővel kinövi szerintem... :)

2014. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az enyém se nyávog,hanem inkább fura hangokat ad ki:)
2014. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Az enyém sem nyávog, csak ha éhes felnyikkan, mintha nyüszítene. Elég furcsa macska.:)
2014. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az enyém csak annyit tud mondani, hogy MÁK :)
2014. szept. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az enyém is csak ciripel! föleg ha tüzelt, akkor 0-24-ben. szerencsére már ivartalanitva lett (ezt te se hagy ki!! fontos!!) és nyávogni is csak akkor szokott, ha egy bogarat kerget a lakásban, és olyan magasra száll hogy nem éri el. ilyenkor kétségbeesetten sirva nyávog, fel kell emelni :D vagy, mivel imád bemászni a szekrénybe, egyszer behajtodott az ajto. na ott kaparászott, de mivel alig lehetett hallani nem is tudtam mi van, akkor nyávogott. meg ha beoson egy szobába, elbujik és bentmarad. na az pánik! :D jelzi hogy ez igy nem oké :) szerencsére ez ritka. amugy nem nyávog. ciripel ha örül, meg dorombol, meg ha a kaját várja. éhenkorász :)
2014. szept. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!