Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg csak úgy utcáról be...

Tényleg csak úgy utcáról be lehet fogadni macskát? (Vagy bármilyen más állatot)

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki az utcáról szedett össze egy macskát. Biztos vagyok benne, hogy nem kidobták, ugyanis gyönyörű példány, nem volt sovány, sőt, egy kicsit még duci is, tehát biztosan volt etetve. Ezt így tényleg meg lehet csinálni, hogy "Jé, ott egy macska, hazaviszem!"?
2014. okt. 1. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem.Csak gondolj bele-neked is hianyozna-lehet hogy epp egy kislany cicaja-ez igy taplosag.
2014. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs a macskában chip, akkor miért ne?
2014. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Igazából, ezzel minden olyan gazdának számolnia kell, aki kint (is) tartja a macskáját. Ez olyan, mintha az utcán hagynád a laptopod. Csak magadat hibáztathatod, ha elviszik. Lehet, hogy nem túl szép dolog, de ha csak nem a saját kertedből emelték ki a cicát, akkor nem számít lopásnak, hiszen közterületen kóborolt.
2014. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindhárom válaszból össze tudom rakni a véleményem én is.

1-es köszi a választ, bár lehet félreértettél, én nem akarom ezt csinálni.

2-esnek és 3-asnak is köszönöm! :)

Szóval, akitől elviszik, valóban hiányozhat neki, viszont valóban csak magát hibáztathatja, amiért kint tartja (és így nyilván elmászkál). A chipes is igaz, bár azt tudtommal nem lehet megállapítani ránézésre (javítson ki valaki ha tévedek) :))

2014. okt. 1. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
elvben köteles lenne két hétig az eredeti gazdát keresni, az más kérdés, hogy bunkó tapló nem így tesz...
2014. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ránézésre valóban nem lehet megállapítani, van-e jelölése a maccsnak. Általában nem is sokat ér, mert a cicákat sokkal kevesebbszer viszik orvoshoz, mint a kutyákat.
2014. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ranezesre nem lehet eszrevenni hogy chipes, de.

Ha nem akar lopast elkovetni, akkor termeszetes, hogy megnezeti, hogy van-e benne chip.

Az ismerosod pont ugy ellopta a macskat, mint ahogy lopasnak szamit egy nem lelancolt bicigli hazaguritasa.

ugyhogy jogilag nem lehet igy csinalni, de minden mozdithato, ami mozdithato... kutya, macska, bicigli, mindegy...

2014. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

3., ha kint hagyod a laptopod az utcan, es elviszik, jogilag az is lopasnak szamit.

Mert nem "minden aze, aki megtalalja" torveny van ervenyben.

2014. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Általában ami az utcán van annak nincs gazdája. Ha meg van, van benne chip vagy van rajta nyakörv. Az összes macskám az utcáról van. Hogy hogy kerültek ide, fogalmam sincs, de mindig volt macskám életem során, és soha nem vettem mindig örökbefogadtam, őket, de nem mástól hanem jöttek hozzám. :) A cicáimnak nyakörve és bilétja van, chipet is lehet hogy beültetek majd. Így elvenni lopás, de ha nincs rajta semmi és az utcán kóboról ráadásul létszik rajta hogy nincs gazdája akkor nyugodtan belehet fogadni, nálad biztosan jobb sora lesz! Sokan félnek a nyakörvtől hogy felakad meg minden, de vannak már olyan nyakörvek amelyek kicsatolódnak vagy pedig ha olyan szorosra állítod, hogy veszély esetén kitudjon belőle bújni, akkor megvan a megoldás. Egy macskám se akadt fel még soha. A legtöbbet nekem is ellopták, de akkoriban én sem használtam nyakörvet és bilétát, ráadásul a nap 80%-ban kint voltak, de mára ez változott. Rendesen etetem őket, és fogalalkozok velük, nincs okuk eljárni, így nyilván begyűjteni sem fogják őket.

Nem úgy működik, hogy ott egy macska hazaviszem, hanem úgy ha sokat jár hozzád és látod hogy nincs etetve, szóval nincs gazdája akkor befogadod ha akarod. Ha van akkor meg próbáld valahogy megkeresni. :)

Egyébként hozzánk is néhajár egy fajtatiszta macska, nyilván van gazdjája mert gyönyörű és csak néha látogat meg. Na például őt eszembe sem jutna "ellopni", mert tudom hogy várják otthon. De ha napokat-heteket nálam lenne énis befogadnám.

2014. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Jópár cicát összeszedtem már, bár nem így, hogy az utcán megláttam és a hónaljam alá csaptam és hazavittem, a ők hazakísértek, nekem meg nem volt szívem pici cicát éjszakára kinn hagyni. VISZONT! Ilyenkor szerintem az a normális, ha a megtaláló első útja dokihoz vezet. A talált cicát ugyanis érdemes első lépésben féregteleníteni, élősködők ellen védekezni, és elmondani a dokinak, hogy talált cica. Ő ebben az esetben egyből chip-et néz. Ha nem jár sikerrel, akkor érdemes egy kis szórólapot, a cica képével csinálni, amit azon a környéken ki lehet szórni, ahol a cicát találták. Közben lehet készíteni nagyobb plakátokat a közeli buszmegállóba ragasztani, állatorvoshoz vinni. Én még állatmenhelyre is be szoktam jelenteni, hogy ha valaki a leírásnak megfelelő cicát keres, az itt van nálam. Összesen 13 cicát fogadtam be, amiből 9-nek sikerült is megtalálni így a gazdiját. :)


A kérdésre a válasz: ha utcáról összeszedi, igazság szerint nem bűncselekmény, senki nem tehet semmit ellene, hacsak nincs a cica megjelölve. Viszont az én lelkiismeretem nem engedte soha, hogy csak úgy elvegyem valakinek a házikedvencét. Ezt mindenkinek magában kell lerendeznie, hogy tud-e úgy nyugodtan aludni, hogy lehet, hogy a cica például egy nyugdíjas őzvegy néni utolsó és imádott társa volt, aki most egyedül szomorkodik otthon, várja Cirmos hazatértét, hiába... Nálam ez inkább lelkiismereti kérdés, mint jogi...

2014. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!