Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám vakaródzik, fekete...

Cicám vakaródzik, fekete dolog hullik belőle, nem bolha?

Figyelt kérdés

Régebben sokszor belebetegedett abba, hogy nem márkás kajával etettük úgymond, hanem kutyakajával, párizsival, névtelen száraztáppal, stb. Az ügyeletes állatdoki ekkor kijelentette, hogy csak és kizárólag whiskas vagy kitekat lehet ezentúl a menün!

Így is tettem. Fél éve viszont elkezdett brutálisan hullani a cicám szőre, az utóbbi egy hónapban pedig olyan durva koszáradat jön ki belőle, amennyit én se hordok be az utcára. Nem értem, mi lehet ez, múltkor volt dokinál aktuális betegséget kezelve/kontrollon, semmi furcsát nem vett észre. Ötletek? Most átváltottam Purinára, mivel olvastam, hogy a whiskas és kitekat rosssz. A purina (indoor) jobb? Ennél drágább cicakajára sajnos nem telik.

3 éves, nem ivartalanított nőstény cica.



2014. okt. 2. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet bolha. A bolhairtó csepp sokat segít. A Purina-t nem ismerem, de azt olvastam róla, hogy 18% hús van benne. Ez nem sok. Esetleg vehetnél mellé prémiumtápot és keverhetnéd. Én Chicppe táppal etetem és nagyon szép a szőre, viszont neki is elkezdett hullani. Ez az állatorvos szerint ősszel teljesen normális.
2014. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bolha- és kullancsirtó samponnal szoktam őt megmosni. Azért gondolom, hogy nem bolha, mert az ennyire nem hullana belőle, ráadásul nem is úgy néz ki (megnéztem közelről), s mikor a szőrében kerestem, nem igazán találtam.
2014. okt. 2. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz!
2014. okt. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A Kitekat és a Whiskas nem az igazi, én nem is értem, hogy ajánlhatja ezt doki. Az én dokim például szinte tilt az ilyen hipermarketekben megvásárolható szemetektől. Természetesen nem tudja mindenki megvenni a horror árakkal eladott prémium tápokat, de vannak középkategóriás tápok is, amik olcsóbbak, mint a fent említettek, mégis jobb összetételűek. Szerintem egy másik fokinál kérdezz rá, én is így találtam kimérve tápot (fogalmam nincs, hogy milyen márka, az elején mondta, mutatta is, de az már rég volt), aminek kilója 500 ft. Ennyiért Whiskast nem kapsz sehol, az tuti. Esetleg ha a közeledben van Fressnapf, vagy valamilyen állateledel bolt, ott is nagyon sokat tudnak segíteni, az eladók elég jól képben vannak az ilyen dolgokban.


A hulló fekete cuccok meg lehetnek bolhák, vagy azoknak az ürüléke is. Attól, hogy mosod, még nem 100%-os a védelem. Amit első körben meg kéne tenni: egy féreghajtás tablettával, ezzel együtt egy spot-onos külső élősködőirtás. Ezt követően a cica fekhelyét, kosarát ki kell mosni, a ruhák mehetnek mosógépben 2-3 programot is akár, nem árt nekik, a nem mosható tartozékokat meg úgy kéne átmosni, hogy az apró kis lyukak is át legyenek mosva + mehet egy Insecticide 2000-es mosás is, ami szépen kiirtja a környező petéket és kifejlett állatokat is.


Ha ez nem hoz eredményt, akkor más gond van, mindenképpen orvoshoz kéne vinni ismét.

2014. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Whiskas és Kitekat? Az igen! Ez az orvos is sokat ért a munkájához mit ne mondjak. A Purina is inkább középkategóriás, talán a szupermarketes tápok közül a legjobb, de nem prémium kategória. Josera Cat Culinesse-vel etetek, 2 kg 3 ezer forint körül van, de 1 macskának egy hónapra elég kell hogy legyen! Szerintem jobban jársz vele mintha összevissza vásárolnád a konzerveket meg szemeteket. Csak ezt kapja és néha egy kis tasakos eledelt, és macskatejet. Ez nagyon ritka, grammra pontosan kimérve adom a száraztápot és nagyon egészséges tőle, ráadásul laktató is. Emelett néha kap kevésbé fűszeres házikosztot és színhúst is. A szőrhullás lehet a rossz minőségű táptól, de attól is hogy nem fésülöd hetente legalább 1x! Ha nem védekezel az élősködők ellen lehet bolha is. Ajánlom a Foresto nyakörvet, az én cicámat és kutyámat is ezzel védem a kullancs, bolha ellen és soha nem volt bennük! :) Nekünk nagyon bevált, igaz nem olcsó de egy évben maximum 2x kell megvenni mert 7-8 hónapig hat.
2014. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

vegyél neki normális száraztápot (nem a név számít) viszkasz, kitekat nem olyan jó.


És adj neki néha-néha húst. Kb annyiszor, amennyiszer teheted. Csirke, pulyka stb szárnyas nyersen mehet, sertéshúst meg kell főzni (kórokozóira érzékenyek a cicák)



Amúgy, a fekete izé, ami kihullik belőle, szerintem bolhakaki.

2014. okt. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
fülatka? az hullik fekete darabokban, ha már nagyon durva a helyzet. kukkolj egyet a fülébe, ha látod, hogy nem oké, dokibácsi
2014. okt. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!