Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség Bolhainvázió! Mit...

Segítség Bolhainvázió! Mit tegyek? :O

Figyelt kérdés
Szóval. kb 2 hete kezdődött hogy a macskámban láttam 3-4 bolhát kiszedtem és megöltem de kb egy hete rengeteg lett (annyi hogy a macskám 1 óráig ült a fehér pólómon vakarózgatott és amikor elment onnan vagy 40 bolhatetem volt a fehér pólón) láttam pár ötletet.. de nem tudom hogy árt e a cicának.. meg nem tudok drága megoldásokat alkalmazni... de mindenben benne vagyok csak a macskám és az én életem a fontos.

2014. okt. 4. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy szuri az allatorvostol,es nem latsz több bolhat.
2014. okt. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
A macskának vegyél egy bolhairtós sampont. Fürdesd meg alaposan. Utána tegyél rá bolhanyakörvet, vagy ha megszáradt, akkor spot-on-t. A lakást pedig fújd be Neostomosan oldattal. A bútorokat, szőnyegeket, stb. A leírásban megtalálod, milyen arányban kell oldatot készíteni, egy spriccelőfejes üvegbe töltsd, és ezzel permetezd be a lakást. A sampon 4-500 ft, a nyakörv 1000-1500, egy spot-on kb. 3000 (de én amúgy jobban kedvelem ezt, mint a nyakörvet), egy Neostomosan ampulla kb. 300 ft. A pólódon nem bolhatetem volt, mert a bolhák a semmitől nem döglenek meg, továbbra is a macskádban vannak, vagy a lakásban ugrálnak. Amit láttál, bolhaürülék volt. Fürdetéskor, ha világos a macska bundája, be fog vörösödni, ahogy a víz is. Ez a bolhaürülék színe, ha vízzel érintkezik. Sokáig kell mosni, hogy teljesen eltűnjön. Fürdés közben a macska fejébe fognak menekülni a bolhák, onnan sokat kézzel is ki tudsz szedni és egyből lemosni őket a lefolyóban. A cica utálni fogja, lehet, hogy érdemes lenne segítséget kérned a fürdetéshez. Viszont ezután ha rákerül a nyakörv, vagy a spot-on, 2 napon belül eltűnik belőle az összes bolha, vagy amit látsz, az döglött lesz. Igazából a lakásból is eltűnik, mert idővel belemennek a macskába a lakásban kószáló egyedek is és ők is megpusztulnak. De azért a Neostomosan gyorsíthat a folyamaton.
2014. okt. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) a jövőhét fojamán begyülytöm a hozzávalókat és elkezdek vadászni. Ha érdekel vázlatolom a történteket :) .
2014. okt. 4. 03:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a cicát és a környezetét is tisztítani kell, hogy eltűnjenek a dögök, mert a bolha csak a kifejlett állat, hiába szeded ki, a peték ott maradnak. Macskába én legideálisabbnak a spot-ont tartom, nincs rá esély, hogy a cica fennakad, nem zavarja, mint egy nyakörv (az enyém kimondottan útálta, mindig le akarta szedni) és hatásos. Márkától függ az ára, vettem már 1200-ért, de 5400-ért is. Természetesen az sem mindegy, hogy mi van benne, mi ellen hat. Ami még fontos, hogy a cicát féregtelenítsétek is. A kettő ugyanis nagyon sokszor együtt jár, a cica immunrendszerét a férgek legyengítik, a cica fogékonyabb lesz a külső élősködőkre, amik tovább gyengítik, a férgek könnyebben szaporodnak... Ördögi kör... Egy féreghajtó tabletta ára 150 ft körül mozog, de egy felnőtt macskának (2,5 kg- 5 kg között) csak egy fél kell, kölyöknek még kisebb, úgyhogy ez nem olyan nagy költség, viszont a folyamatos (negyedévente) történő féreghajtás annyira hatásos, hogy az én cicámon nincs semmi bolhariasztó, 6 éves és csak akkor volt bolhás, mikor hozzánk került. Magyarul a későbbiekben szinte megelőzhető a bolha, ha rendszeresen van féregtelenítve.


VISZONT!!!!

A lakás fertőtlenítésére én a Neostomosant egyáltalán nem ajánlom. Bebizonyították, hogy a kutyákra és a macskákra is mérgező, viszonylag rövid időn belül elég brutális tüneteket mutatnak az állatok, az én cicám is majdnem elpusztult, állatpatikába vettem, annyira ajánlották, utána az volt a szerencsém, hogy a doki ráismert a mérgezésre, és rákérdezett, mert nekem eszembe se jutott volna, hogy a 3 héttel korábbi bolhairtással ennyit ártottam. Erről van egy korábbi kérdés is, érdemes beleolvasni, van egy állatorvosi közlemény és több pórul járt gazdi is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__5962659-hol-..


Ami helyette nagyon jól működik és nem veszélyes az állatok egészségére, az az Insecticide 2000, ez már akár kölyök cicákon is alkalmazható. Ezek vannak különböző mennyiségben, én a pumpásak közül az 500 ml-est szoktam venni, az 1500 ft körül van, és nekem elég volt az egész lakás fertőtlenítésére 3 alkalommal (biztonsági intézkedésként félévente szoktam fújni), szóval arányaiban nem drága és a cicára is fújhatod.

2014. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!