Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cica városban?

Kinti-benti cica városban?

Figyelt kérdés
Nagyvárosban lakunk, sétállóutcában, de a környék elég forgalmas. Ráadásul társasházban élünk, aminek egy pici közös belső udvara van, de az utcára ki és bejáráshoz zárt ajtó, azon a cica csak akkor tudna átjárni, ha ember mellett surranna el. Ilyen körülmények között ugye ti sem mernétek kiengedni a cicát (sima házimacska, másik városból hoztuk pár hetesen, még kölyök) a lakásból az udvarra?

2014. okt. 13. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sem engedném ki. Sose tudni, mikor találna mérgezett egeret, zavarná-e a többi lakót, ki is szökhet, stb.
2014. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kettő is van és kijárnak.

Ehhez persze kell egy olyan lakóközösség is.

Nálunk a földszinten és mind a 3 emeleten vannak cicák, kutyák, egyebek. Tehát állatbarát közösség.

Kölcsönösen odafigyelünk egymás állataira.

A macskák egyébként is elég félősek ha ki is néznek a folyosóra azonnal spuriznak befelé ha nyílik a kapu.

Nem tudom földszinten vagy emeleten laksz talán annyit tudsz tenni, hogy ha kiengeded akkor állj oda a folyosóra vezető ajtóhoz és ne engedd ki. Egy kicsit levegőzik, körbenéz és aztán beviszed.

Nem lesz semmi baja.

2014. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kéne kiengedni csak úgy? Egy faluban lakok, alig jár autó mégis sok macskát elütnek... forgalmas helyen még rosszabb. Na meg a sok macskaellenes ember... én már senkiben nem tudok bízni mióta a szomszéd kilőtte a macskám szemét... pedig neki is van macskája. A bátyám kutyája meg több macskát széttépett már. :(

A kutyák sem sétálgatnak egyedül az utcán, a macskát is ha ki akarod vinni akkor hámot rá és menjetek. De ne magában járkáljon.

2014. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak úgy merem kiengednii az enyémet, hogy itt vagyok vele, s csak az udvarra. Ez is nagyváros, közel a főút.
2014. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még a nyugodt, kis forgalmú, családi házas övezetben sem engedem ki a macskáimat a házból. Még ott is sokat elütnek, megmérgeznek...stb.
2014. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!