Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hosszú autós utazás cicával,...

Hosszú autós utazás cicával, először. Mik a teendők? Miket vigyünk feltétlenül magunkkal? Hogyan és hová fogja a dolgát elvégezni?

Figyelt kérdés

Külföldi útra készülünk a most 7 hónapos cicákkal, az utazásig még van 2 hónap kb, addig szeretnék mindent elintézni. Útlevél, mikrochip, veszettségellenit meg fogja kapni, ezek kellenek a határátkeléshez.

Nem ez a része érdekel most hanem tanácsokat szeretnék kérni olyanoktól akik kocsival utaznak rendszeresen macskával, mire kell figyelni, mit vigyünk magunkkal stb.

Az autóhoz hozzá van szokva, kb 3 hetente utazik 1,5 órákat oda és 1,5 órát vissza, ezt elég jól tűri, picit nyávog az elején aztán elalszik (a kocsi hangja zavarja legingkább ahogy figyeltem, ha fel van húzva az összes ablak akkor csendesebb a jármű és ő is nyugodtabb).

Az út összesen kb 15, max 20 órát vesz majd igénybe, több megállóval természetesen, egy része vonaton, másik része kocsiban. A legfőbb kérdésem amit nem igazán tudok elképzelni hogyan fogjuk kivitelezni, az a cica vécéztetése... úgy tudom a macskák kényesek arra, hogy nem piszkolnak maguk alá, tehát nem fog csak úgy bepisilni. Tapasztalatból tudom, hogy jó sok órát kibír pisi nélkül, kakilás nélkül meg akár 1,5 napot is. (otthon reggel és este kakil, de ha új helyre megyünk van hogy kimarad 1-2 :). Az almosdobozát ha visszük magunkkal, azt mindig előszedni, almot tenni bele, betenni a cicát, várni hogy elvégzi-e a dolgát, majd kitakarítani, almot kiszedni, eltenni a dobozt... ez nagyon macerásan hangzik. Milyen más megoldás van még? Az út szélén ha megállunk, és pórázzal kiteszem, akkor elvégzi vagy nem megfelelő neki? (december lesz ráadásul, félnék h megfázik, szobamacska, nincs hozzászokva). Ti hogyan oldjátok meg?



2014. okt. 13. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Van olyan cicám aki 18 órát utazott autóban és nem pisilt kakilt be,de van olyan is aki bekakált.

Ha autóval mentek akkor vegyél egy nagy kutyaboxot amibe berakhatod a macskawc-t is,mert bőven elfér és a cica is.De általában nem nagyon használják így az almot.Ne izgulj és rakj alájuk betegalátétet ami patikába kb 100 ft/db,így ha be is pisil nem lesz tiszta pisi semmi.

2014. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A nagy box nem fér be mert 4 utas lesz plusz a cica, egy merevfalú hordozója van amiben ő kényelmesen elfér, de az alom nem fér be mellé.

Akkor elég ha teszek be nedvszívó papírt vagy alátétet és azt cserélem ha esetleg piszkos lesz?

2014. okt. 13. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Szia.

Nálunk eddig csak 13 órás út volt viszont gond nélkül kibírta a cica.

A kutya pelenka/beteg alátét nagyon jó ötlet szerintem is. Ha probléma történik akkor nem kell a cicusnak pisiben tocsogni. Viszont a kakasinál figyelni kell mert könnyen szét kenheti.

A pórázos dolgot nem ajánlom egyfelől azért mert úgysem fogja elvégezni a dolgát, másfelől pedig halálra fog rémülni szobacica lévén.

2014. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, ilyen törlőkendőt mindenképpen beszerzünk akkor.

Én sem szívesen tenném ki a kocsiból az autópálya mellé vagy valamilyen autópálya-pihenőben :)

Egyébként a pórázhoz, természethez szoktatva van, szoktunk kirándulni, sétálni együtt :)

2014. okt. 13. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj arra, hogy az utazas elott mar ne kapjon enni, akkor a kakilassal biztos nem lesz gond.

A dobozba mindenesetre tegyel be valami nedvszivo dolgot, de tenyleg elegge valoszinu, hogy a pisilessel sem lesz gond, foleg, ha nem az utazas elott iszik meg fel litert.

De nem hinnem, hogy gond lenne.

2014. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy oldottam meg, hogy kutyapelenkát tettem a cica alá, 2db-ot, az felszívja a pisit. ha láttam, hogy "akció" volt, akkor kicseréltem alatta a pelenkát. Minden Freshnapfban vagy Alphazooban lehet kapni.

A macska nem kutya, hogy kirakod és akkor pisil/kakik, én biztos nem tenném ezt. Ha kell neki és alomhoz szokott cica, akkor úgyis végzi a dolgát ha jön az inger.

2014. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 yoda77 ***** válasza:
100%

szió! előtte kb. 1 napig ne nagyon egyen, még ha rosszul is esik neki..

elképesztően sokáig bírják ürítés nélkül, de amint odaértetek, azonnal rakjátok ki az almát + kaját, innivalót.

ha idegen a hely, rakj mellé egy te-szagú régi pulcsit, amit nem sajnálsz, ha tönkremegy, így sokkal jobban érzi magát majd. beszélj hozzá néha, így nem hiszi, hogy végképp meg akartok szabadulni tőle. az első min. 1 órát érkezésetekkor töltsd vele, nyugtasd meg. sok szerencsét!

2014. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én két napig nem éheztetném a macskát (utazás előtti nap, plusz az utazás alatt). Így még nagyobb stressz lesz neki az út, még rosszabbul fogja érezni magát. Amit előttem is Írtak, nedvszívó anyagot, betegalátétet tennék alá, és cserélném, ha szükséges. És amikor autóval mentek, akkor időnként meg lehet állni egy füves részen, és pórázon tartva várni 20 percet, fél órát. Ha kell neki, szerintem el fogja végezni a dolgát. Legalábbis a mi macskánk elvégezte úgy is, pedig soha nem volt rajta póráz, csak akkor egyszer, és csak kb. 3 órás út volt, nem 20.
2014. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Mi 13-14 órát utaztunk múltkor a cicánkkal, a hám végig rajta volt, hogy ha esetleg megállunk, akkor csak a pórázt rá kelljen csatolni és sétálgathat egy kicsit. Mi általában éjszaka szoktunk indulni (este 10-11, esetleg éjfél) és ilyenkor du 13-14 óra körül kap keveset enni, a vizet előle 18-20 óra körül vettük el. A pihenők során mindig megsétáltattuk, egy kis tálba öntöttünk neki egy kicsi vizet, a boltból elhoztunk egy kis dobozt (sörös karton vagy hasonló, ami oldalt és az alján nem lyukas), vettünk 1kg-os almot és egy kicsit szórtunk a dobozba és hagytuk, hogy a macska elvégezze a dolgát (egyszer pisilt, hazafelé úton pl semmit). Vettünk ilyen nyugtatót, hogyha esetleg megvadulna az úttól, de nem volt semmi probléma (nem is kellett neki beadni), majdnem átaludta az egész utat, az elején egy nagyon kicsit nyávogott (kb 5 km :D).
2016. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Azóta a cica rutinos utazó lett :) Több ország között tettünk meg 12-20 órás utakat (autóval, repülővel, vonaton, hajón) és sosem panaszkodik, sosincs baleset :)

Utazás előtt mindig pisilünk egyet (enni már nem kap pár órával így a nagyvécével nincs gond) és nem kell sosem miatta megállni. Nagyon szerencsésnek mondhatom magunkat amiért ilyen türelmes, alkalmazkodó cicával áldott meg minket a sors!

2016. máj. 14. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!