Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ocelot tartható tényleg...

Ocelot tartható tényleg háziállatként?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nagyon könnyen szelídíthető, nagyon barátságos és bizalmas emberekkel. Ezek szerint valaki foglalkozik az ocelot szelídítésével? Nem találtam semmi erre utaló információt, de az olvasott mondatokból azt vettem ki, hogy tartanak ocelotot, mint háziállatot. Lehetséges ez? Hallott már valaki ilyenről? Magyarországon az állatkerti példányokon kívül van élő egyed? Ha tartható, akkor milyen jogszabályok vonatkoznak a tartására?

2014. okt. 15. 12:41
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%
Nem sokáig, az új veszélyes állatokról szóló törvényben szerepel mint közepesen veszélyes faj és csak spéci engedéllyel lesz tartható. Az engedélyhez 5 évet kell dolgozni állatkertben vagy el kell végezni valamilyen szakmát az adott listából, pl. zoológus, biológiatanár...stb.
2014. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem tervezem ocelot beszerzését, csak meglepődtem, mikor azt olvastam, hogy háziállatként tartható.
2014. okt. 15. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne nézd sokat az Archer sorozatot :)
2014. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!