Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál epilepszia?

Macskáknál epilepszia?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes cicánk, korábban írtam, hogy süket. Ez a legkevesebb baj!! Aggasztó tünetek jelentkeztek, a következők: egyik pillanatban alszik, utána mintha megijedne, odébb szalad, körbe-körbe forog, nyálzik, és az egyik szeme mintha rángatózna, mármint a szemhéja, olyan mintha akaratlanul hunyorogna. De csak az egyikkel, féloldalasan. Aztán egyik pillanatról a másikra elmúlik! Fél percnél nem tartott tovább. Nagyon-nagyon ijesztő volt!!! Ma csinálta ezt először.


DE! amikor befogadtuk, 5-6 hetes volt, borzalmas körülmények között élt, stb...a lényeg, hogy kapott frontline sprayt, amit sajnos nyalogatott, ugyebár tisztogatta magát, de ez egy cicánál elkerülhetetlen, de azt mondta a doki, hogy maximum nyálazni fog. És másnap meg is történt, ugyanaz a "tünetegyüttes" volt, mint amit leírtam, csak nem volt ilyen durva, nem forgott körbe, rövidebb ideig tartott. Ezt annak tudtam be, hogy nyálazik a frontline-tól. De ezek szerint nem attól, hanem valami nagyobb baja van!


Epilepsziára gyanakszunk. Orvoshoz hétfőn visszük, mert akkor rendel az orvosunk, és csak benne bízom meg 100%osan.


Még egy kérdés: Valami nagy gond van a füleivel. Inkább nem is írom le, mennyit költöttünk rá ez alatt a kb 3 hét alatt amióta nálunk van. És amióta befogadtuk baj van a füleivel, váladékozik, gennyezik, rázza, vakarja, azt mondták fülatka, csepegtetjük neki, kitisztították nem egyszer. Lehetséges, h nem fülatka, hanem valami makacs vírusos vagy bakteriális fertőzése van, és az okozza az epilepsziás tüneteket??? mert olvastam, hogy bizonyos kórokozók okozhatnak ilysmit, és ha kikezelik a kiváltó okot, gonolok itt a fül gondra, akkor megszűnhetnek a rohamok.

JAjj iszonyatosan aggódunk, és sajnáljuk, h a látszólag egészséges, játékos, bújós kiscicánknak ilyen baja van!


A süketségnél is kiborultunk, mert nagyon sajnáljuk, de elfogadtuk, és látszik rajta h boldog, és erőnkön felül vigyázunk rá, nehogy kiszökjön mert kertes házban lakunk, kutyával, mászkálás van stb.... De ez!!!! Ezt már nem bírjuk sem idegileg, sem pedig anyagilag, a diagnózisig rengeteg vizsgálatra van szükség, ami nem 2 fillér!!

2 cicát mentettünk, eddig 75 000 Ft-ba kerültek!!!!! kb 1-2 hét leforgása alatt!

Kérlek adjatok tanácsot, tanácstalanok vagyunk teljesen! Nagyon szeretjük, nem akarjuk elaltatni vagy ilyesmi! De nem biztos, hogy a maximális gondoskodást meg tudjuk neki adni! Reggel 7kor elmegyünk dolgozni, és kb du 5-6 körül érünk haza! Mi van ha súlyosbodnak a tünetek, és nem leszünk itthon amikor rohama van???? Borzalmasan aggódunk :( :(



2014. okt. 17. 22:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a füle azóta is váladékozik, és azért gyanakszunk fertőzésre. kb 1 hét alatt szerintem a fülatka nem váladékozik ennyi ideig. És spot on cseppet is kapott.
2014. okt. 17. 22:28
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia,az epilepsziát szerencsére lehet gyógyszerrel kezelni,viszont maga a vizsgálat nem olcsó amivel megállapítják.

nem akarok hülyeséget mondani,de általában idősebb korban jön elő a cicusoknál ez a betegség.

[link]

Dr Kiss Gabriella nekünk ő kezeli a cicánkat.

Lehet,hogy elvinném egy másik dokihoz,mert előfordulhat,hogy tényleg a fülbetegsége miatt vannak rohamai :

2014. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Nem tudom hogy a macskáknál hogy van ez de nekünk a kutyánknak voltak durva epilepsziás tünetei, rendesen rángatózott is mint egy epilepsziás. Nem kívánom senkinek se! Volt mikor éjjel is arra ébredtünk fel hogy rángatózik, de napi szinten több ilyen rohama volt. És a legrosszabb az egészben hogy az ember ilyenkor olyan tehetetlen! :(

Én a neten elégé utána néztem a kutyaepilepsziás dolgoknak és ott is vannak különböző tünetek és az alapján simán lehet epilepsziás. De nézz utána a neten, google-ba írd be.

Az epilepszia is agyi(idegi) dolgok miatt van és a fül is kihatásra lehet az agyra, tehát ki tudja.

De mint írtad rossz körülmények között élt előtte a cica és lehet amiatt jött ki az epilepszia. Nálunk szerintem a kutyánál az volt hogy ő kisebb termetű kutya, puli és vannak nagyobb kutyáink is és valószínűleg terrorban tartották, legalábbis mi erre gyanakszunk.

A doki mikor kint volt azt mondta erre csak nyugtatót tud felírni, nem akarom kiírni a nevet.

De én netes kutakodásom alatt nagyon sok mindent találtam, több alternatívabb gyógymódot is találtam mert hát azért mégse szívesen nyugtatóztam volna a kutyát, pedig néha ráférne mert elég aktív! :) De közben meg azt se tudtam nézni ahogy szenved.:( De a lényeg hogy találtam egy állatorvos válaszol rovatot kimondottan a kutyaepilepsziára és a doktornő ott írta minden epilepsziás kutyára hogy adjanak neki b1 vitamint mert ha meg nem is szünteti de sokkal gyengébbek lesznek a rohamok. Mi ekkor úgy voltunk vele hogy hát vitamin, ártani azzal nem ártunk és közben eszünkbe jutott hogy a b6 vitamin is jó az idegekre és elkezdtük neki mindkettőt adni, kb. 2-3 hétig adtuk így neki és a kutyus azóta is köszöni szépen jól van. :) Mondjuk a többi kutyával azóta nem merjük összeengedni. :(

Ezek a dolgok nem tudom macskáknak jók e, nézz utána mindenképp. Remélem tudtam valamit segíteni, de cicákkal tényleg nincs ilyen tapasztalatom.

2014. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, hogy válaszoltatok. Mindenképpen utána nézek, meg azzal nem veszítek semmit, ha én is érdeklődöm néhány állatorvosnál, hogy mit ajánlanak, vagy h mit tegyünk...

De jó, h jobban van a kutyuskád :)

Remélem nálunk is javul a helyzet!

2014. okt. 17. 23:25
 5/13 anonim válasza:

Köszi, szerencsére azóta tünetmentes a kutyus! :)

Majd írj hogy mi lett a cicával, érdekel mi lesz vele.

2014. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A cicánknak nem sokkal ezelőtt ismét rohama volt :( ugyanaz, amiket leírtam, csak most a végén egy pár másodpercre megmerevedtek a hátsó lábai, gondolom begörcsölt. Nem tudtuk sajnos levideozni, mert mire beértünk a telefonnal, már elfeküdt szegénykém, utána pedig játszott tovább.

Az előző rohamok között napra pontosan 3 hét telt el, szóval valószínűsíthető, hogy a legközelebbi pont 3 hét múlva esedékes, készítünk róla felvételt, amit majd az orvosnak meg kell mutatnunk. Már voltunk egyébként dokinál, de azt mondta mindenképp vegyük fel, hogy lássa ténylegesen, hogy valóban epilepszia-e, de azt mondta valószínűleg az. Úgyhogy jöhetnek a vizsgálatok, a tortúra. :(

Ajj nyugtassatok meg, hogy a rohamok alatt/után nem szenved!!!!! És hogy roham mentessé tehető a megfelelő gyógyszerekkel/kezelésekkel!! :( nagyon aggódunk érte!!!!!!

2014. okt. 30. 21:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a fülét már kikezelték, szóval fertőzés kilőve :(
2014. okt. 30. 21:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk(kopp-kopp) tünetmentes lett a cicus,egyedül a rossz idő szokta megviselni, akkor kicsit látszik rajta,hogy nem érzi valami jól magát,de rohamai azóta nem voltak,hogy kapja a gyógyszerit,sőt már csökkenteni is kellett neki az adagját :)

A legelején amikor rohamai voltak, akkor mindig próbáltuk lenyugtatni,úgy hogy beszéltünk hozzá, simogattuk,nagyjából hatott neki és roham után nem volt annyira megijedve és rosszul.

2014. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos ma is két rohama volt a cicánknak :( 5-6 hetes volt, amikor az első roham jelenkezett, szóval valószínűleg veleszületett :( most picivel múlt 2 hónapos.

Nagyon sok helyről hallottam az epilepszia gyógyszerek teljesen hazavágják a májat, és én ezt nem akarom :( veszek neki b-max vitamint cicáknak, abban az összes b vitamin komplexen benne van, és jótékony hatással van az idegrendszerre. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy még nincsenek görcsös nagy rohamai, és "csak" 1-2 percig tartanak, de persze mindentől függetlenül elvisszük a különböző a vizsgálatokra a diagnózis felállítására. A b vitamin csak egy plusz vmi, hátha javít egy picit szegénykémen :(

Sajnos nálunk teljesen hasztalan lenne, ha beszélnénk hozzá, merthogy mindennek tetejében a cicánk süket. :/

Mindenképp megírom majd, hogy mik a fejlemények!


És nálatok mik voltak pontosan a tünetek? Milyen gyakran jelentkeztek, és hogyan jutottatok el a diagnzisig? Nagyon sok vizsgálat volt, és drága? És milyen gyógyszert szed a ccus? (bocsi a sok kérdésért!)

Köszi előre is! :(

2014. nov. 5. 23:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Kijavítanám,amit korábban írtam(azt a nővérem írta).Az epilepszia általában 7éves korig jelentkezik a macskáknál. Sajnos a tünetek alapján valószínűleg tényleg erről van szó.

Az én 15éves cicusom is epilepsziás, 2.5éve derült ki.Kétféle gyógyszert szed az egyik a Levetiracetam, a másik a Tegretol. Mindkettőt reggel este kell beadni,mi a kajájába rakjuk,amit az éjszaka vagy a nap folyamán ügyesen megeszik. Amióta ezt eszi ezek a rohamok csökkentek, a súlyosságtól függően egy idő után megszűnnek. Azért javaslom,hogy minél előbb keressetek fel egy orvost(én csak a Kiss Gabriellát tudom ajánlani,tény hogy drága 15-20ezer/óra ha jól emlékszem,viszont nagyon jó),mert azt mondja,hogy ilyenkor a macskának halálfélelme van. És ha nem kezelitek egy idő után lehet ebből a rohangálásból rohamok lesznek,ami nem szép látvány,a szive szakad meg az embernek amikor ezt látja. Addig amíg nem szed gyógyszert addig ha ilyen rohamot észrevesztek rajta,akkor menjetek oda hozzá,simogassátok,mert akkor sokkal hamarabb elmúlik.(sajnos a beszéd az ő esetében nem jó,pedig a mienk attól hamar megnyugszik)Igazából eddig a 2.5év alatt 3x voltunk a doktor nőnél,mert nem kell rendszeres kontroll,mert ő nem olyan súlyos eset,mivel az epilepsziának is több fajtája van,amit a cica viselkedéséből állapít meg a doktor nő.

Nekünk egy este jelentkezett,az ágyon kapott rohamot,rángatózott és így leesett az ágyról is.Akkor még azt hittük csak egyszeri alkalom,de aztán többször megismétlődött,tipikusan olyan volt mint egy emberi roham.Eleinte 2-3naponta ismétlődtek a rohamok,most már nagyon ritkán.A frontot,időjárásváltozást megérzi nagyon,akkor még előszokott fordulni nála ez az enyhe lefolyású roham.

Miután pedig elmentünk a doktor nőhöz,akkor derült ki,hogy ezek a lakásban történő rohangálások hátracsapott füllel,meg keserves nyávogások egy pontot tekintve,mintha látna valamit,az is kisebb fajta roham.


Most így hirtelen ennyi jut eszembe,de ha bármi kérdésed van,írj nyugodtan. Remélem jobban lesz a cicus. És bármi fejlemény van,akkor is írj:)

2014. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!