Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám bolhás. Vettem neki...

A cicám bolhás. Vettem neki bolhaírtót cseppet, de a boltban azt mondták, hogy csak 3 hónapos kórtól lehet neki adni, mert addig még nem fejlődik ki az immunrendszere, és nem tenne jót neki. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Várjam meg míg annyi idős nem lesz, vagy egy kicsivel előbb is adhatom neki? Most 10 hetes a macskám, és nagyon sajnálom, hogy mászkálnak rajta a bolhák,hogy úgy vakarózik, és a kis bundája tele van emésztett vérrel, szeretném, ha minnél hamarabb eltűnnének róla, és jobban érezni magát.

A másik kérdésem, hogy hogyan kell használni a cseppet? Nem a szőrére, hanem közvetlenül a bőrére kell csepegtetni? És mindenhová, vagy van egy külön pont, ahová rá kell szórni?



2014. okt. 18. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp várnod kéne, de egy állatorvostól is megkérdezhetnéd, hogy milyen csepp jó ilyen kis macsekokra.
2014. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg Neostomosan-nal, aztán pedig gondosan szárítsd meg. Amint megint látsz benne bolhát, megint fürdesd ( többnyire 2 hetente kell ismételni)
2014. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Neostomosan-t ne használjunk macskára, nagyon sok cicánál okozott már mérgezési tüneteket! Amit már most is használhatsz rá: Frontline spray, Effipro spray. Legegyszerűbb, ha elviszed egy állatorvosi rendelőbe és ott élősködő-mentesítik. Féreghajtani is kell a cicát.
2014. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1,5 literhez egy ampulla, rengeteg cicát fürdettem már benne, egészen piciket is, semmi gond nem volt :) de a frontline is jo
2014. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!