Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hobbi vagy tenyésztés?

Hobbi vagy tenyésztés?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje gondolkodom fajtiszta macska vásárlásán, esetleg idővel tenyésztésén. érdekelne, hogyan tudnék elindítani egy tenyészetet? Körbejártam már nagyon sok tenyésztőnek a honlapját, és ugyebár a hobbi állatnak tartott macska jelentősen olcsóbb mint a tenyészteni kívánt. Elsősorban az érdekelne, hogy, ha először csak egy hobbi állatot szeretnék, de később (egy éves kora körül, mikor még nincs ivartalanítva) mégis úgy döntök hogy tenyészteni szeretném, akkor a különbözetet kifizetve azt megtehetem? Vagy ez így abszolút nem lehetséges? Szeretnék minél több felől tájékozódni. Remélem tud valaki nekem ebben segíteni.
2010. jan. 24. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A tenyészet résszel egy 10-15 évet elkéstél. Annyira telt a piac, hogy a nyakadon maradnak az esetleges kölykök, akármilyen szépek.


Ha szeretnéd csinálni, akkor hobbiként tudod. De készülj fel, hogy extra ráfizetéses. Az alap költségeken kívül (kaja, alom) rendben is kell tartanod kívülről belülről a állatot.


Nézd meg mennyi kóbor állat van az utcán.


Inkább állatorvostól kérdezz ő találkozik mindkét felével az állat tartóknak, ő többet tud mesélni tenyésztőknél.


Ha tanácsolhatom menj el egy menhelyre és vegyél magadhoz egy aranyos állatot, aki társad lesz élete végéig.

2010. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyet is értek meg nem is. Nem mindenből telitett, de semmiképp ne maine coonba vagy britbe (pláne perzsába) vágj bele.

Utólag fizetheted a maradék összeget, de tenyészteni nem lehet csak ugy elindulni. A tenyésztés nem abból áll hogy összepároztatod a fiút meg a lányt, tudni kell a fajtáról mindent, a standardot, ahhoz hogy jó minőségű, tipusos kölyköket hozz le, a genetikát, hogy tiszta vérvonalú egészséges cicák legyenek. Ez egy hobbi, ami igen költséges, és keresni nem tudsz vele, hacsak nem szaporitasz. A cicák árát elviszi a prémium táp, a kiállítások és egyéb más ilyesmi.

Igy egyedül nem vágnék bele, jópár tenyésztő ismerős aki segíthet, és jópár év tanulás után esetleg.

2010. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már egy ideje én is gondolkodom ezen. Én nagyon jó ötletnek tartom hogy a macskatenyésztők ivartalanítva adják oda a hobbi célú kismacskákat . Így elkerülhető a szaporítás. Azonban látom mégsem olyan egyszerű a helyzet. Eléggé telített a piac és az embereknek a válság miatt nem nagyon van pénzük.

Ahogy a kenneleket nézegettem bizony a kandúroknak külön macskaházuk van. Nem nagyon tartják őket a lakásban.

Nem is tudnám melyik macskaegyesületbe kéne belépni.

A bengáli cicákból is telített a piac? Mert ha valaha is tenyésztenék csak ezzel a fajtával foglalkoznék annyira tetszenek.

2010. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!