Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örülnék a hasznos ötleteknek,...

Örülnék a hasznos ötleteknek, vagy tanácsnak.12 éves a cicánk, hirtelen megváltozott. Mi lehet az ok?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves cicánk imádni való két éve van velünk.Mielőtt megkaptuk védőoltásokat féregtelenítést az előző gazdája elvégeztette,volt egy autobalesete és az erős vérzése miatt a méhét eltávolították.Utánna került hozzánk ,három hónapig nem halottuk a hangját,én szoktattam rá a nyávogásra is.Szobatiszta van saját wc -je soha nemmegy ki a lakásból.Reggel az volt az első ,h felkeltünk ő odaszaladt a hűtőhőz,és kérte nyávogással a párizsit.Így lett szoktatva ,h akkor végre hangot ad,ha szalámit kér.egésznap szinte alszik gondolom a kora miatt.Soha nem volt másik állat a lakásban,de eljött hozzánk egy ismerős akinek bolhás a cicája és gondolom a saját ruháján de hozott nekünk párat ajándékba.Megtelepedtek a cicánkon,és azt vettük észre ,h vakaródzik és seb van a nyakán.Vettem bolhanyakörvet és kezeltem a nyakát is,ami begyógyult.a nyakörv első nap nemtetszett neki de mára nem zavarja egyhéttel a nyakörv vétele után megváltozott a cica viselkedése.Egésznap a kamrában van ahol a wc-je és az étele itala van ott fekszik egy fotelben.Nem jön a megszokott párizsiért ,nem jön ki a gyerekek közé .Ha kihozom onnan és adok egy darab szalámit szinte zavartan félve megeszi és mint a villám rohan vissza a kamrába ,ez már két hete így van tegnap viszont kijött a sötétbe elég durva rekedt hangon nyávogott és visszafutott nagyon ilyesztő volt.Mi lehet a baja esetleg a nyakörv olyan dologgal van kezelve amitől ha nemis szemilis de zakkant lett,vagy reg és esetleg nemsok van neki hátra?Segítséget kérek ha valaki járt már hasonló cipőben mit tegyek ,nem beteg rendessen eszik ,így orvoshoz se vittük,de nemtetszik h elzárkózik előlünk mint egy depis.bocsi a hasonlatokért de így viselkedik.
2014. okt. 22. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és hullik a szőre elég láthatóan
2014. okt. 22. 13:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden esetben állatorvos,ha egy állat viselkedése ilyen mértékben megváltozik!Méghozzá olyan rendelőbe kell vinni,ahol van diagnosztikai háttér,labor,röntgen stb.

Legtöbb esetben szervi ok áll a háttérben.

2014. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nyakörvet levettétek róla? Lehet, hogy amiatt van, mert idegen tárgy került a nyakára, ami kellemetlen neki. A szőrhullás is lehet a frusztráció miatt. Ezt azért mondom, mert nekünk volt egy cicánk, aki utálta az autózást. Ha orvoshoz vittük, már az autó láttán szállt a szőre, ha nem saját szememmel látom, hihetetlennek gondoltam volna.
2014. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen levettük a bolhanyakörvet ,nemtudom a bolhaport ha lenyalja magáról az nemokoz semmit? Nem próbáltuk még csak kérdés?Egyépként rötgen ilyesmi mennyibe kerül?köszi
2014. okt. 22. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
A vizsgálatok ára orvosonként változó.
2014. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!