Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Büdös a macskám szája mit...

Büdös a macskám szája mit csináljak?

Figyelt kérdés
A macskám szája büdös, megmosni a fogát nem akarom, mert tuti célzásnak venné azért paraszt nem akarok lenni... Van valami más módja, hogy friss leheletet biztosítsak a cicám szájába?

2014. okt. 24. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hetente 2x-3x adjál neki Mackó sajtot.Annak a baktérium flórája rendet tesz a szájában.

Ha nagyon fogkövesek a fogai, attól is lehet, állatorvos bódításban leszedi a fogköveket 15 perc alatt.

2014. okt. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
80%

Én tudok ennél egy sokkal egyszerűbbet. Ne szagolgasd.

A macskádnak meg lehet a te szájszagod nem tetszik...

2014. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni a mackósajtot, köszönöm.
2014. okt. 24. 07:02
 4/6 anonim ***** válasza:
nem kell szagolni
2014. okt. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha a nem kell szagolni dolognál nem jutsz tovább, ne írjál már, mert használható válaszra vagyok kíváncsi.
2014. okt. 24. 09:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy csak alap szájszaga van, mint általában, vagy tényleg büdösre váltott. Ha büdösre váltott, akkor érdemes megnézetni, nekem van egy fog és íny problémákkal küzdő macskám, időnként szennyvíztelep szagú lesz a szája. Olyankor elviszem, vagy csak simán gyógyszeres kúra van, ami leviszi a gyulladást és szinte virágillatú megint, vagy úgy két évente fogköve is sok van és le kell szedni azt is + gyógyszer. Sokáig tart a hatása.

Ilyen bajjal etetheted akármivel, büdös lesz.


Másik macskáimnak, amiknek nincs ilyen gondja szokott büdös lenni a szája, de azért nem okádék, és attól függ, hogy mit esznek.


A száraz táp fogkő szempontjából szerencsésebb amúgy, érdemes azzal etetni, a rágcsálás jót tesz a fogainak. (Már, ha rág, az én fogkövesem csak elvétve rág, egyben nyeli le, mint kacsa a nokedlit..)

2014. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!