Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha macskatenyésztő szeretnék...

Ha macskatenyésztő szeretnék lenni, hol érdemes tanulnom és mivel kezdjek befektetésként? Mennyire van igény erre Magyarországon?

Figyelt kérdés
Először is kellene valamilyen fősuli aminek bármi köze van hobbiállat tenyésztéshez, utána pedig egy kezdő állás, majd későbbiekben áttérni a macskatenyésztésre.
2014. okt. 30. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
és ezt Magyarországon gondolod?.... hát nem tudom
2014. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisállat tenyésztésre semmi iskola nincs. Agrár iskolák vannak, de azok többnyire haszonállat tenyésztéssel foglalkoznak, nem hobbiállat tenyésztéssel. Amit én ajánlani tudok, keress valami jól fizető szakmát, tanuld ki, keress állást, dolgozz, gyűjtsd a pénzt. Egészen addig van időd egy fajtával kapcsolatban elmélyülni. Könyvek, külföldi oldalak, magyar és külföldi tenyésztők, állatkiállítások, állatorvossal is beszélhetsz. Ezt csak így tudod megtanulni, suli nincs. Talán ami a legközelebb áll az állatokhoz, az az állatorvosi pálya.


Teszem hozzá, ma Magyarországon szerintem nehéz a tenyésztőknek. Rengeteg a szaporító, a legtöbb ember 100-200 ezreket nem tud kiadni egy hobbiállatra, nem is beszélve a tartásáról, inkább vásárolnak olx-ről papír nélküli "fajtatisztákat", mert az még a megfizethető kategória, nem törődnek azzal, hogy hülyeségre dobnak ki pénzt, már bocsánat, hisz egy papír nélküli állat nem fajtatiszta, de mindegy, ez egy más kérdés. Szóval Magyarországi piacra ne akarj "termelni", sőt, a tenyészállatokat is érdemesebb külföldről behozni, hogy változatos legyen az állomány. De arra készülj fel, hogy a tenyésztés, mint főállás, nem biztosítja a megélhetést, sőt, van olyan alom, ami nemhogy nem túl nyereséges, de veszteséges is lehet.

2014. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
80%

Iskola nem kell hozzá...

Kell hozzá helység, egy kiváló állatorvos, egy jó tagság (Fife), és olyan 4 millió forint így kezdésnek, amiből megveszel egy kiváló fajta standarséggel rendelkező macskapárt, és eltartod őket az első alomig!!!!!

Ebből megélni NEM LEHET! Ez csak hobby!

2014. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Igen, sokat gondolkodtam azon is, hogy másodállásban lenne, vagy egy eddig meglévő tenyésztőnek lennék társa nem pedig sajátot indítani.

Az agrár iskola is szóba jött, hogy azt végezném el, és kezdetben ezzel is foglalkoznék.

Az a baj, hogy az orvosit nem bírom, viszont nagyon szívügyem különböző fajtákkal foglalkozni, akár macska kutya vagy ilyesmi, kisállat kereskedő pedig nem keres sokat.

Ja és mivel tudom hogy Magyarországon kicsi a kereslet külföldön is bizniszelnék.

2014. okt. 30. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

"bizniszelnél" jah...ez nem biznissz,ez hobby amit azért csinál a bolond Tenyésztő,mert imádja a macskákat és azon belül is egy adott fajtát(nem hiszek abban,hogy valaki több fajta szerelmese)

Ha mégis belevágnál nagyot fogsz koppani a külföldi bizniszeddeel :D Ahhoz jó macskák ,jó vérvonal,full egészséges macskák kellenek és nem árt ha szépek is a kölykök.Mindenki külföldre akar eladni,csak kevésnek megy,nem hiába..


Inkább válassz egy jó szakmát,tanulj és éld az életed.Miután bemacskásodsz utána nincs nyaralás és hasonló dolgok.

A betársulás nem rossz dolog,de nagy bizalom kell hozzá.Na meg bírod e a kudarcot,mert az van bőven

2014. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!