Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, bélférges a macskám,...

Segítség, bélférges a macskám, mennyi idő lesz ezt "kiheverni"?

Figyelt kérdés
Holnap veszek hajtót, az stimmel. DE, ha az kihajtja őket, akkor a lakás teli lesz velük, nem?! A hozzátartozóm már elkapta, és így sanszos, hogy én is, bár nekem nincsenek tüneteim. Nagyon elvagyok keseredve, mert akivel élek iszonyú rendetlen, igénytelen, őt nem is érdekli ez az egész, én meg már nem tudok aludni, olyan ideges vagyok. Sose lesz ennek vége. :(
2014. nov. 7. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz menj el, az elmond mindent amit tudni kell és megmondja mikor menj újbóli féreghajtásra.
2014. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz tele a lakás. A féreghajtó megöli a férgeket, a cica pedig kikakilja. Mivel a petéket nem öli meg valamennyi idő múlva meg kel ismételni, hogy a kikelt peték is távozzanak. Állatorvos elmondja pontosan!
2014. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, de tegnap a szőrén találtam egy férget, vagyis rakhatja a petéit máshova is, nem csak a belébe, vagy a székletbe. Azt nem tudtam, hogy a féreghajtó öli is őket, ha ez igaz, némileg megnyugodtam, legalább újabbak nem lesznek.
2014. nov. 8. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém kicsi volt én nem tudtam, hogy férges, csak sejtettem. Simán a kisállat kereskedésben vettem egy tablettát neki amit ott ajánlottak. Megnéztem a neten, hogy mennyit kell adni neki. (felét kellett a kicsinek, 2 kg-ig 1 szemet 2-4 kg-ig 2 szemet.) Beadtam neki, és mivel kakilt ki férget így egy hét múlva a másik felét. Akkor nem kakilt ki férget. Azóta kb. fél évente veszek neki és beadom, de semmi baja az első alkalom óta, csak inkább megelőzésére kell időközönként adni. Természetesen állatorvoshoz is szoktam vinni a macskát, pl voltunk ivartalanításon, oltatni stb. és megkérdeztem a dokitól, hogy elegendő-e ez a férgek ellen és mondta, hogy ő is pont ezt adta volna neki. Másrészt a féreg meg a bolha gyakran együtt van, szóval azt is ellenőrizd, hogy nem-e bolhás.
2014. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!