Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap néha egy macska?

Klopusz kérdése:

Miért harap néha egy macska?

Figyelt kérdés
Anyukám macsekja régebben rendszeresen csinálta, hogy felmászott ölbe, anyu simogatta, macsek dorombolt, majd gondolt egyet és beleharapott a kézbe. Úgy nézett ki, leszokott róla, hónapokig "normális" volt, de tegnap megint úgy megharapta anyut, hogy vérző seb lett a kezén. Mit lehetne csinálni, hogy ezt abbahagyja?

2014. nov. 13. 09:33
 1/9 manó1235 ***** válasza:
Ahogy közöttünk emberek között is több személyiség van ez az állatoknál is pont ugyan így van. Az én macskámat sosem lehetett rendesen megsimogatni, mindig karmolt és harapott meg mindent játéknak vett, mostanában kedzi beadni a derekát.
2014. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ezt teljesen megértem, mindegyiknek más a természete valóban ugyanúgy, ahogy az embereknek, kutyáknak.

Az én gondom az, hogy nagyjából fél éve nem csinált ilyesmit, tegnap meg újra kezdte.

Igazából ez azért gond, mert apukámat nem szabad, hogy megharapja, ő ugyanis vérhigítót (is) szed, nála egy ilyen harapás sokkal nagyobb problémával jár.

2014. nov. 13. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:
A macskák harapással fejezik ki azt ha valamit nem akarnak. Ha nem akarják, hogy simogassák, akkor vagy elhúzódik/elmegy, vagy harap..Ilyenkor tudomásul kell venni, hogy nincs itt az ideje a babusgatásnak. Nem minden macska igényli az állandó simogatást.
2014. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sajnos én nem ismerem a macskák természetét, mindig is inkább kutyás voltam, az ő testbeszédüket ismerem, megértem. Csak azt nem, hogy ha a macsek megunta a símogatást, miért nem megy egyszerűen odébb? Olyankor csak ember-közelségre vágyik, nem simogatásra?

2014. nov. 13. 09:50
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Konrad Lorenz írja, hogy a macska nem igazán háziállat, ez az emberek tévedése:D
2014. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na, igen.

Az ember kutyát tart, a macska meg embert.

2014. nov. 14. 11:17
 7/9 anonim ***** válasza:

A kutyás gazdik nagy hibája (nekem is az volt), hogy a macskákról is azt hiszik, hogy ugyanúgy reagálnak bizonyos dolgokra mint a kutya.

Pedig a macska mindig jelez, adja az információt felénk, csak rosszul értelmezzük.

Vegyük a farokcsóválást.

Kutya gazdiként tudod, hogy ez a kutyáknál örömöt jelent. Macskáknál nem. Ha macska csóválja a farkát akkor izgatott, ideges inkább.

A harapás is más. Nyilván nem durva harapásról beszélünk ha azt mondod, hogy a kutya harapdál. Akkor ő játszik, és ha megtanulta akkor tudja mérsékelni a harapás erejét. A macska a harapással is jelezz nekünk. Először csak odakap, kicsit harap, amit értelmezhetsz úgy, hogy "oké... ennyi elég.. nem kell már babusgatni" De ha továbbra is piszkálod (simogatod) akkor akár komolyabban is megharaphat. A macska többféleképpen jelez, szól hozzánk. Ha van macskád akkor lassan ideje megtanulni, hogy egyes jelzések mit jelentenek.

Ajánlom Jackson Galaxy-t. Minden elmond amit a macskákról tudni kell.


Még valamit: Jobb ha hozzászoksz ha macskát tartasz. Macskáknál nem vagy falkavezér. A macska külön egyéniség, és mindig azt csinálja amihez éppen kedve van.

Egy ismerősöm mondta:

Ha tudnának beszélni akkor mit mondana a kutya és mit mondana a macska ha munkából hazamész.

Kutya: Jaj de jóóóó!! Megjött a barátom! Adok puszit, jaj, adok puszit... játsszunk..olyan jó..

Macska: hazajöttél? Épp ideje. Ott a tányérom, tudod a dolgod. Adj enni!!!

2014. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Furcsa dolog ez a macskatartás :)

Mint írtam, nem az enyém a macsek, nem is velem lakik hanem szüleimé.

Egyébként nekem is volt macskám tíz évig, de ő "kutyásítva" volt, szóval kutya mellett élt. Soha nem volt gondom a viselkedésével.

A kérdésbeli állatka azért furcsa nekem, mert az elmúlt fél évben nem harapott, most kezdte újra (négy éves).

2014. nov. 15. 09:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Macskáknál nincs olyan, hogy furcsa. Ők azt teszik amihez éppen kedvük van. A szüleid macskája úgy látszik, hogy 4 évesen úgy döntött, nem kell annyi babusgatás, és ha a gazdik nem értenek a jeleiből akkor harap egy kicsit. Majd később lesznek újabb szokásai. Én én macskám állandóan felvesz valami szokást, és vagy leszokik róla vagy nem.

PL:

Nem igazán bújós macska, de ha azt akarja, hogy kényeztessük akkor odajön, és bújik. Van amikor fél percig ha simogatom, majd megunja, és eltolja a kezem. Vagy csak simán lefogja.

A mostani szokása, hogy minden este 10 kor megáll előttem, és hangosan nyávog. Addig nyávog amíg nem követem. Ilyenkor követnem kell, hogy hova megy. Persze megy fel a hálószobába, állandóan hátranézve, hogy a nyomában vagyok. Majd felugrik az ágyamra, és várja, hogy lefeküdjek. Lefekszem, nyávog, hogy lámpaoltás. Leoltom a lámpát, és vár fél órát. Majd odajön az arcomhoz, megnézi alszom-e már. Ha igen (csukva a szemem, nem reagálok rá) akkor szépen visszamegy a nappaliba.

Szóval a család többi tagja röhög, hogy 40 évesen ágyba parancsol egy macska.

Csak megjegyzem: éjszakai bagoly vagyok, általában hajnalig fent vagyok, így nekem az esti 10 óra még nagyon korán van..

Remélem erről majd leszokik időben :) Szóval a macskák azért érdekesek mert sosem tudhatod éppen mit talált ki ..

2014. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!