Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet az hogy az állatorv...

Hogy lehet az hogy az állatorvos azt mondta nem vemhes a macskám, viszont gömbölyödik a hasa láthatóan?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 20:37
 1/9 bobo05 válasza:
100%

Nem eteted (tegezhetlek?) sokat?


lehet hogy sokat eszik.

2014. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alvemhesseg? Amugy van amikor sima tapintasos vizsgalattal nem mondjak biztosra. Uh volt?
2014. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából az egész történetet tudnotok kéne:

Kis örökmozgó cica volt mindig is,vékonyka nagy fülű, nagy szemű, tipik tudjátok ez az izgő-mozgó, nem hízékony macska volt, biztosan találkoztatok már ilyennel.Egyszer csak vemhes lett de úgyvoltunk vele hogy egyszer hagy legyenek kiscicái aztán ivartalanítjuk.Megszülettek a kiscicái szept.4.én, egészségesen és gyorsan, könnyen.Ezután kb addig amíg a kiscicák meg nem erősödtek és elkezdtek menni, addig teljesen egészségesnek tűnt a szóban forgó nagymacskám (Csipke).Ezután észrevettük hogy leszívja az 5 kiscicája és elkezdtük etetni illetve tejjel itatni a piciket de elkerülhetetlen volt hogy néha ne szopjanak.Pár hét elteltével Csipke gilisztákat hányt és elkezdett rendszeresen menni a hasa,a nyakán pedig egy nyirokcsomó(ha jol emlékszem)meg volt duzzadva,egész nagy csomó alakult ki.Elvittem az állatorvoshoz, aki adott erre a csomóra antibiotikumot neki 2heti adagot,és féreghajtót.Kapott egy féreghajtót attól jobban lett már nem ment a hasa.Aztán elkezdtem naponta adni az antibiotikumot neki a csomó is eltűnt,viszont a hasa kifejezetten a féregtelenítés óta hirtelen megnőtt és tényleg volt már pár macskám erre aztmondanám hogy vemhes,tényleg nagyon gömbölyű a hasa.Az orvos meg először azt mondta hogy ha vemhes ő nem vállalja a műtétet mert drasztikus.Aztán már aztmondta hogy ha a nov.19.-ei műtétig nem szopnak (tegnaptól) a macskák akkor megműti.

2014. nov. 15. 17:11
 4/9 A kérdező kommentje:
De meg is nézte a hasát de csak tapintással, és azt mondta nem vemhes...Furcsa mostanában a cica és félek a műtéttől is.Azt sem tudom hogy most beadjam e neki a másik féreghajtót vagy csak a műtét után...Félek.
2014. nov. 15. 17:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és ez még félreérthető lehet hogy akkor mondta hogy nem műti meg ha vemhes mikor csak telefonon időpontot egyeztettünk vizsgálatra...mikor el is vittük, már fogamzásgátlót beszélt meg ivartalanítást amit ő csinál holott aztmondta vemhesen ő nem vállalja el mert drasztikus...
2014. nov. 16. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben, feltétlenül keresnék egy másik állatorvost! (Több szem többet lát!) Érdeklődj a környezetedben kinek van jó tapasztalata állatorvosról, és vidd oda. Minél előbb!

Én is tudnék ajánlani. Vagy fél évig, és kb 100.000 ft-ba kerülő tortúra után megtaláltam, aki azonnal rendbehozta a cicámat, aki azóta is él és virul, gyönyörű és imádnivaló. A többiek gyógyíthatatlannak mondták.

2014. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pikolett88 válasza:

Szia! Szerintem vidd másik állatorvoshoz.

Nekünk a kutyánk volt vemhes, de idő előtt megfialt a halott kölykeit pedig megette, de maradt benne még halott kölyök amitől persze rosszul lett....lényeg, hogy az állatorvos megvizygálta, ultrahanggal is, és azt mondta, hogy nem volt vemhes, sőt a halott kölyköt sem látta, de azért megműtötte, és csak akkor látta, hogy tényleg vemhes volt...

2014. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vettem egy RUDI nevű pedigrés kandúrt. Kamilláztam, mikor lekölkelt. Ennyit az állatorvosokról. Bár okosabbak, mint a humán orvosok. Az ő pácienseik nem tudják elmondani a panaszaikat. Ennyit a tudományról, neveld fel a kiscicákat.
2014. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bobo05 válasza:
Elég rég írtad a kérdést. Végül mi lett vele??
2016. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!