Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bolha riasztó nyakörv kiűzi...

A bolha riasztó nyakörv kiűzi a cicákból a bolhákat, vagy csak akkor használ, ha nincs benne a kis dögökből egy sem?

Figyelt kérdés

#bolha #cica #riasztó nyakörv
2014. nov. 18. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy van olyan, ami kikergeti/megöli. A márkásak biztos. A pár száz forintosak, legfeljebb dísznek jók
2014. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit kisállatkereskedésekben lehet venni, azok általában alig hatnak vagy egyáltalán nem, nem túl megbízhatóak és ár/érték arány sem túl jó.

Egy márkásabb darab, amit állatorvosnál vagy állatpatikában vásárolsz, az garantáltan működik.

Típustól függ, léteznek olyan típusok, amik rengeteg féle élősdi ellen jók és a meglévőket is kiirtják, az újak pedig nem mennek bele, mert elriasztja őket.

A mi macskáink most egy fél évig hatásos, drágább nyakörvet hordanak. Amikor felraktuk ezeket, a cicák pont bolhásak voltak, de nagyon szépen kihalt belőlük minden. Ráadásul ez mindenféle ellen véd, kullancs, atka stb. ellen is, és végső soron, árban sokkal jobban jártunk, mintha havonta kellene venni egy gagyit a kisállatkereskedésben. Eddig onnan vásároltuk, a meglévőket nem pusztította el, eléggé haszontalan volt.

2014. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bolhairtó nyakörv nem a leghatásosabb. A fürdetős ampulla, esetleg bolhahintőpor hatásosabb lehet, de a legjobb választás a rácsepegtetős oldat. Azokból is a leghatásosabb a fipronil tartalmú. Ez a legolcsóbb, ami kapható ilyen hatóanyaggal:

[link]


Sok mindent próbáltam már én is a macskáimra, de csak a rácsepegtetős vált be igazán, a többi csak pénzkidobás volt + a kinti macskák könnyen fel is akadhatnak egy kerítésre, ha nyakörvben mászkálnak.

2014. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a pici csepegtetős bolhaírtót ajánlom. Az hatásos. A bolha hintőport azt nem ajánlom....A szomszédom macskája úgy halt meg hogy behintő porozta azzal a bolhaírtóval és ki engedte esőbe és ugye a vízzel reakcióba lépett és a macska megfulladt. Persze nem jelenti azt hogy te nem tudod normálisan használni. Mondjuk nem tudom mennyire hatásos. Mi a bolhaírtót mindig állatorvosnál vesszük meg.
2014. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igaz, tényleg a cseppentős módszer a leghatásosabb. de egy drágább, márkás nyakörv valamivel mégicsak olcsóbb, mint a rendszeres cseppentés. :/ mi is sokat töprengtünk, mi legyen, mert azelőtt cseppentőset használtunk, viszont az állatorvossal a nyakörv mellett döntöttünk: most legalább van a cicáknak nyakörve, látszik, hogy 'gazdisok'. és egy kis műanyag fiolát is felhúztam rá, abban egy cetlin rajta van a telefonszámunk, címünk. :) sajnos nálunk a környéken ez az egyetlen megoldás arra, hogy a szomszédok fejében megragadjon végre, hogy hozzánk tartoznak...

a Foresto nyakörveken pedig van biztonsági megoldás, azaz, ha a cica elakadna és szabadulni próbál és erősebben megrántja, akkor a nyakörv egy ponton szakad.

2014. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!