Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ördögi macska? Mit kezdjünk vele?

Ördögi macska? Mit kezdjünk vele?

Figyelt kérdés

Van egy fekete cicám,lassan 9 hónapos lesz.

Nemrég lett ivartalanítva.Emeletes házban lakunk.

Olyan problémám lenne vele,hogy írtóra vad.Nem lehet simogatni,ha véletlen meg is engedi,azt csak 1-2 percig,utána megkarmol,belém harap.Az a baj,hogy nagyon erősen.

Kb másfél,2 hónapos volt ahogy hozzánk került.Már akkor is nagyon erősen karmolt,harapott.Szó szerint véresre karmolt minket.Mai napig ezt csinálja.Használtunk már összetekert újságot,meg vizzel való lefröcskölést fegyelmezésre.De nem használt semmit.Ugyan úgy vadul.Folyamatosan elbújik az ágy alá,és onnan támad lábra,valamint folyamatosan azt csinálja,hogy este,ahogy fekszek,vagy alszok már,arra kelek,hogy beleharap a bokámba,vagy a talpamba.

Van hogy simogatás közben rácsimpaszkodik a kezünkre,és elkezdi belénk mélyeszteni a karmát,és harap,de erőből.Kb feszít az állkapcsára a macska.

Olyan is szokott lenni,hogy a párom ha reggel elmegy dolgozni,és én nem,akkor ugye én aludni próbálok még,de a macska nem engedi,ugyanis épphogy a párom elhagyja a lakást,megtámad a macska.Ugyanúgy beleharap a lábamba,vagy a kezembe.

Kezd nagyon elegem lenni belőle,de megválni meg nem akarunk tőle.

Valaki tudna segíteni????



2014. nov. 26. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Talán unatkozik, teli van energiával, amit nem tud levezetni? Milyen játékai vannak? Milyen van, ami tudna marcangolni?
2014. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez kinti macska lehet, tehát nem szobában tartott macskáktól származik. Két dolog okozhatja a vadságát. Egyrészt unatkozik a bezártságtól. Másrészt abban a korban van, amikor gyakran durván játszanak a macskák, tehát kramolnak, harapnak. Ez egy kis bosszúval is fűszerezi energialevezető játékát, amiért szobafogságra van ítélve. Ebben a korban azt is élvezni szokták a macskák ha a nála jóval nagyobb zsákmányt elejtheti, tehát jelen esetben az embert. Mivel az ember ilyen esetben "behódol", tehát meghátrál a durvasága elől, ezért legyőzöttnek tekinti.

A tarkója alatt fogd a két ujjad közé a bőrét, attól azt hiszi hogy az anyja vette a szájába és megnyugszik. Ez nem árt neki, az anyja cipelni is szokta ugyanígy.

2014. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Az a tapasztalatom, hogy - ellentétben a kutyával - a macskát nem lehet nevelni. Nem hagyja. Ha ilyen támadó, vad természetű, akkor szerintem egyhamar nem fog megváltozni, hiába fújkálod vízpermettel. Idősebb korára azért lehet hogy megszelídül, de az hosszú évekbe tellhet.
2014. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rengeteg plüss játéka van,valamint labdák halmaza meg golyói is vannak.Mindegyikkel szokott játszani.

Nekem sok macskám volt már,és egyik se volt ilyen természetű,nem kellett őket még meglegyinteni sem,mert szelídek és bújósak voltak.

Ezért se tudom,hogy mit tehetnék,mert még soha nem találkoztam ilyennel.

2014. nov. 26. 21:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha a tarkója alatt a bőrénél fogjuk meg,akkor is kapálózik,harapni próbál még úgy is.És gyakran sikerül is neki megharapnia,vagy meg
2014. nov. 26. 21:40
 6/15 A kérdező kommentje:

vagy megkarmolnia.

Bocsánat,hogy két részletben lett az utolsó komment,csak véletlen megnyomtam az entert,és automatikusan elküldte

2014. nov. 26. 21:41
 7/15 anonim válasza:

próbáld megmutatni ki is a főnök!

kapjon egy kokit vagy valami

2014. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt játsszál vele amennyit tudsz. Nekem az egyik cicám igényli, hogy a száraz tápot dobáljam neki. Természetesen az egész etetését nem tudom így megoldani :) Ezen kívül rengeteg játékot lehet kapni, vagy házilag készíteni. Az egyiknek pl. az üres kinderes tojás a kedvence.

Némelyik macskát nehéz megfogni a nyakánál és ha nem sikerül kiterpesztenek, karmolnak, harapnak. A mutatóujjammal szoktam kicsit rákoppintani a fejükre, -talán még annyira erősen sem ahogy ők egymást ütik ha a másik szemtelenkedik- előtte és utána megrázom feléjük a kezemet a kinyújtott mutatóujjal. Ez azért is jó, mert ahogy mondják a kezünk mindig kéznél van, ráadásul a cicák gyorsan tanulnak és pár hét után elég csak a mutatóujjadat mutatni. Illetve harapás után ha tudod zárd ki előtérbe vagy más helyre.

2014. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

rendben,megpróbálom!

arra is gondoltam,hogy mi lenne,ha szereznénk mellé egy másik cicát.hogy akkor hátha azzal le tudná kötni az energiáit.meg mégis csak a saját fajtája.

az nem lenne jó ötlet?

2014. nov. 27. 09:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Ti szoktatok vele játszani, tanítjátok? Tehát le szoktátok fárasztani fizikailag és mentálisan is? Lehet ő olyan macs, aki igényli a több foglalkozást. Én cicáim pl nem is szeretnek egyedül játszani, én is kellekk hozzá. Próbáld meg kutyásan nevelni. :) Nekem bevált.

Ha ezek után is nehezen fárad, akkor ajánlanám a lézert. Te csak ülsz, a macska meg szétrohangálja magát. :)

Szerintem addig ne rakjatok mellé másik cicát, amíg vele nem oldódnak meg a problémák, mert rosszul is elsülhet.

2014. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!