Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ördögi macska? Mit kezdjünk vele?

Ördögi macska? Mit kezdjünk vele?

Figyelt kérdés

Van egy fekete cicám,lassan 9 hónapos lesz.

Nemrég lett ivartalanítva.Emeletes házban lakunk.

Olyan problémám lenne vele,hogy írtóra vad.Nem lehet simogatni,ha véletlen meg is engedi,azt csak 1-2 percig,utána megkarmol,belém harap.Az a baj,hogy nagyon erősen.

Kb másfél,2 hónapos volt ahogy hozzánk került.Már akkor is nagyon erősen karmolt,harapott.Szó szerint véresre karmolt minket.Mai napig ezt csinálja.Használtunk már összetekert újságot,meg vizzel való lefröcskölést fegyelmezésre.De nem használt semmit.Ugyan úgy vadul.Folyamatosan elbújik az ágy alá,és onnan támad lábra,valamint folyamatosan azt csinálja,hogy este,ahogy fekszek,vagy alszok már,arra kelek,hogy beleharap a bokámba,vagy a talpamba.

Van hogy simogatás közben rácsimpaszkodik a kezünkre,és elkezdi belénk mélyeszteni a karmát,és harap,de erőből.Kb feszít az állkapcsára a macska.

Olyan is szokott lenni,hogy a párom ha reggel elmegy dolgozni,és én nem,akkor ugye én aludni próbálok még,de a macska nem engedi,ugyanis épphogy a párom elhagyja a lakást,megtámad a macska.Ugyanúgy beleharap a lábamba,vagy a kezembe.

Kezd nagyon elegem lenni belőle,de megválni meg nem akarunk tőle.

Valaki tudna segíteni????



2014. nov. 26. 12:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én macskám nem volt különösen agresszív, de durva volt, sokszor megrugdosott meg ilyesmi. Ő egyszer végül kapott egy macskatársat magának, és vele nagyon sokat verekednek, de csak barátságból és megtanulta ezen keresztül, hogy vannak dolgok, amik fájnak és nem jók. Azóta olyan, mint akit kicseréltek.

Ez leginkább az egyedül felnőtt macskáknál jön elő, hogy szegénykének nem volt, akivel megtanulja, hogy hogyan kell játszani. A miénk 4 évesen pótolhatta ezt, de sikerült neki.


Itt is írnak róla:

[link]

2014. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha másik macskát terveztek szerezni, akkor arra készülj fel, hogy a macskáknál nem olyan, mint a kutyáknál, hogy az első találkozáskor eldől kijönnek-e. Nekik idő kell és türelem. Ha először nem is tetszenek egymásnak, később még bármi lehet. A te cicád pedig még elég fiatal ahhoz, hogy meg tudjon barátkozni azzal, hogy nem egyke.
2014. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igen,már néztem neki cicust.

Csak azzal vagyok vajba,hogy nem-e baj,ha a másik cicus ugye picike még.

Plusz nem tudom,hogy kisfiút vegyek mellé,vagy kislányt?

Szerintetek?

Az enyém kisfiú.

Valamint hogy akkor kell egy másik alomtálca is?Vagy elvégzik mindketten egy helyen a dolgukat?

2014. nov. 28. 00:32
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem az öreg cicám (ivartalanított) fiú. Volt mellette fiú és lány is. Nekik is van jellemük, van amelyik összeférhetetlenebb és van barátságosabb. Az enyém mindet elfogadta.


Nálunk mindig jártak egy alomba, de hallottam már olyat, hogy két alom kellett. Mikor megérkezik az új cica tegyél ki kettőt, és majd eldöntik.

Amikor a másik megérkezik akkor ha leszelidül addigra a cicád, hogy simogatni tudjátok foglalkozzatok vele többet, először simogasd meg, talán jó, ha még a hordozóban "bemutatjátok" neki az új jövevényt, ha van rá lehetőség akkor üveges ajtón keresztül nézegethessék egymást. Az újnak is kell idő, először a terepet szokja meg és ne egy vadidegen helyen vadidegen emberek között kelljen szembesülnie az esetleges ellenféllel (remélhetőleg későbbi baráttal). Adjátok a cicátoknak az első falatot (jut eszembe, ugye nem ő eszik először és utána ti??) utána az új cicának ezzel is jelezve, hogy nálatok ő az első.

2014. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk három herélt kandúr van, nagyon szeretik egymást, kupacban alszanak. De van a családban ivartalanított nőstény, ivartalanított kandúr páros is, és mindenütt jól elvannak. Igazából, ha ivartalanítottak, akkor mindegy.
2014. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!