Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy meghal a macskám?

Lehet hogy meghal a macskám?

Figyelt kérdés

Elvittem a macskám állatorvoshoz mert furcsán nyitogatta csak úgy a száját és attól tartottam valami belefúródott neki a szájába valahová vagy nem tudom mert fájt neki a kicsit hozzáértem az állához, a doki megvizsgálta kinyitottuk a száját nem látott semmi elváltozást és nem volt benne semmi viszont azt mondta kicsit duzzadtak a mandulái, és adott neki injekcióval antibiotikumot.

Most estére meg már nem is eszik semmit csak fekszik a helyén és nem is dorombol ha simogatom csak néha felnyávog..És nem akar mozdulni sem...mennyire lehet ez súlyos? Hiába rakok ki neki vizet tuti hogy inni sem fog semmit a hülyéje, holnap megint viszem majd akkor dokihoz, de nálatok volt már ilyen? Lehet egy macska influenzás? Mert most nagyon le van törve. Remélem nem mérgezték meg vagy ilyesmi.


2014. dec. 2. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
kocsit megviselte a szuri mint minden alatott ilyenkor rossz a kedvuk
2014. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De, az csak időleges, neki nem úgy van rossz kedve mert mint mondtam nem is eszik, levert, és ahogy látom az is nehézséget okoz neki hogy átforduljon a másik oldalára...
2014. dec. 2. 21:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Lázát mérte? Lehet lázas is. Az enyémek mikor lázasak, akkor olyanok mindig, mint egy darab fa. Akkor rögtön tudom, hogy betegek. (Lázcsillapítót nehogy adj neki akármit, mert ami az embernek jó, az meg is ölheti!)
2014. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor még nem volt lázas
2014. dec. 3. 00:16
 5/16 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból nem lehet megmondani.

Van ugyan halálos betegség pl. macska leukózis, melynek egyik tünete lehet, hogy fekélyes a nyelv, a torok, ami miatt fájdalmas a táplálkozás, de lehet más miatt is.

Leukózis tesztet kérnék a helyedben, illetve gyulladáscsökkentő lázcsillapítót, pl. meloxicam-t, mely enyhítia tüneteket.

Vetri dmg-től jelentős állapotjavulás érhető el, bár ha súlyos a betegség, az csak átmeneti lesz.

Talán pépesíteni kellene számára a finom kalóriadús ételeket, csirkehúst, úgy kevésbé fájdalmas a nyelés.

De mindenekelőtt egy olyan állatklinikára vinném ami felszerelt pl. vérkép készítéséhez, illetve a leukózis teszthez. Ha leukózisos és állapota nem javul, érdemes megfontolni az altatást, de addig is tégy meg minden lehetségest a barátodért.

2014. dec. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, úgy lesz, most nem is nagyon engedem ki nehogy a másik macskám is megbetegedjen.
2014. dec. 3. 03:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Itatni kell, azt úgy tudod megoldani, hogy fecskendőből töltöd a szájába, le fogja nyelni, mert a nyelési reflex működik. Legalább 1 dl-t meg kéne innia naponta. Egyébként vsz. vírusos járvány lehet a cicáknál, mert enyémnek is torokgyulladása van, pedig szobacica.
2014. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"De mindenekelőtt egy olyan állatklinikára vinném ami felszerelt pl. vérkép készítéséhez, illetve a leukózis teszthez."


A vért bármelyik állatorvos le tudja venni és beküldeni laborba. Másnapra az eredmény meg is szokott lenni. (Kivéve, ha péntek délután sikerül elküldeni, mert akkor hétfőn.)

2014. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt láza? Gondolom a doki megmérte? Mert ez az első. Ha megállapitotta, hogy a mandulája be van duzzadva az antibiutikum fog használni. Idő kell hozzá.


A második válaszolónak azt üzenem, hogy ha valaki kedvencet tart, az családtag. Ezért mondják, hogy meghal.

A másik: mindegy hogyan nevezzük az elmulást az állatokban is ugyanolyan piros vér folyik mint bennünk.

2014. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 taurina ***** válasza:

Nagyon szorítok, hogy minél hamarabb felépüljön a cicád!

Nemrég hoztam el másodszori látogatásra az elsöö macsimat a menhelyrööl, ahol a második alkalommal teljesen kedvtelen volt és körbe-körbe kóválygott magába burkolózva, de egy kis faodúba bújt el elööször ott. Azt mondták, hogy a bolha elleni spot-on készítménytööl nyüügös, de mikor hazaértünk (fél óra taxival), már köhintett egyet-kettööt, aztán következöö nap vittük is orvoshoz-40 fokos lázzal... alaposan megfázott és a stressz miatt mégkevésbé tudott küzdeni. Kapott három szurit, két nap múlva még kettööt, a szurik után kicsit jobban lett, de ahogy múlt a gyulladáscsökkentöö hatása, vissza-visszabágyadt, a telefonban azt mondták, ez normális, még a legelvetemültebb Whiskas-jutalomfalat is hidegen hagyta az amúgy csínytevöö menyétkénket... csak lassan, de felépült és igazi kis gyalogkakukk újra:): persze ami a menhely spot-on magyarázatát illeti, hozzá kell tegyem, mikor mi csepegtettünk rá bolha elleni szert, meg se kottyant neki. A féreghajtó persze szintén okoz neki fél-egy napos étvágytalan-kedvtelen állapotot. Sajnos nem vagyok mindenható, de szeretnélek bíztatni, hátha "csak" bágyadt a gyógyszerektööl.

2014. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!