Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néha már megőrülük a cicámtól!...

Néha már megőrülük a cicámtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és decemberben kaptam 1 kiscicát.Most 4 hónapos,nagyon szeretem,de néha megőrít.Amikor leülök valahova(számítógép,tv,ágy)állandóan az ölembe ül és simogattatja magát.Mikor tanulok ráül a könyveimre,hogy velefoglalkozzak.Ha kiteszem a szobából,hogy legyen már 5 perc nyugtom akkor nyávog/sír és addig nem hagyja abba míg visszanem engedem.Nem értem miért ilyen,de már nagyon unom,hogy 2 perc nyugtom sincsen tőlle(kivéve ha suliban vagyok).Mikor elmegyek barátnőimmel,vagy csak az iskolába megfogja a lábam/kezem,hogy marajdak.Mikor anya otthon marad vele szinte mindig nyávog,sír és keres engem.Ha elmegyek akárcsak fürdeni jön utánam,felül a mosógépre és figyel..Miért ilyen?Le lehet szoktatni erről?
2010. jan. 31. 14:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Pici még az a cica, kell neki a testmeleg, attól érzi biztonságban magát. Nekem is volt egy ilyen cicusom, varrtam a felsőm hasára egy nagy zsebet, abba pont befért, nyugodtan aludt benne, én meg szabadon csinálhattam bármit.
2010. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ha téged az zavar hogy szeret a cicád és ragaszkodik hozzád akkor veled van a gond, nekem 3 cicám csinálja ezt pedig már nagyok, de imádom őket. Keress neki más gazdit ha te nem érsz rá játszani, foglalkozni vele.
2010. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Szerintem cuki lehet, ne hagyd hogy megőrjítsen ha nagy lesz kinövi.
2010. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szeretem őt,van is rá időm,csak azért mindenálldott percben velem szeretne lenni
2010. jan. 31. 15:10
 5/27 anonim válasza:
Szerintem örülj neki hogy szeret a cica,kicsi még azért ilyen ragaszkodo.Hagyd hogy a közeledben legyen,ha megnö kinövi majd.Játsz vele sokat.és szeresd:)
2010. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Nem szeret egyedül lenni,hiányzik neki a társaság,hogy sokat játsszanak,foglalkozzanak vele .És úgy látszik,téged kedvel legjobban.

Én pont ezt hiányolom a cicámban,hogy már nem olyan bújós.

Ha majd nagyobb lesz a cicád,szerintem kicsit majd önállóbb lesz,eljátszadozik majd egyedül is,nem fogja annyira igényelni,hogy minden pillanatban csak vele törődj.

2010. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha meg tojna rád,akkor meg az lenne a baj..!Hidd el ha már nagyobb lesz nem fog igy árnyékként követni,jó ellesz magában is,de most Ő még pici és foglalkozz vele sokat,ne akard leszoktatni,egyébként aranyos kis manó lehet:)
2010. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó..,nem tudom ha téged is nádpálcával ütöttek volna a fegyelem érdekében,hogy ne sirj annyit,mit szóltál volna hozzá?Akkor ha ennyire nagy teher neki,minek vállalta el?????Egy háziállattal tőrödni kell,főleg kiskorában..,nem csak egy állat,hanem Ő is családtag!Bár lehet te nem igy gondolod....
2010. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Nem nem így gondolom.

Egy háziállat.

És a háziállat alkalmazkodjon a ház szabályaihoz, nem pedig összeborít egy meglévő rendszert.


Pl a kislány megbukik miatta, év ismétlő lesz, nem nyelvvizsgázik, stb.


Semmi baja nem lesz a macskának, ha egy óra játék után a kis gazdi kizavarja anyucihoz. Ha meg az ajtó előtt sír, akkor rendre utasítják.


Valahogy ember nélkül is megéltek a macskák, ne magyarázd már be, hogy a kislánynak meg kell bukni és át kell menni magántanulónak, csak hogy ne sérüljön a kismacsek lelke.

2010. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
16:01 Egy kismacseknak ezt nehéz elmagyarázni,hogy a gazdi megfog bukni ha nem tanul..,de a csapkodással nem értek egyet,a macska nem felejt!
2010. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!