Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Helyhiánya van a cicámnak,...

Helyhiánya van a cicámnak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nemrég családi házból panellakásba kényszerültünk. Látom a cicámon, hogy nem elég neki ez a hely, borzasztó helyhiánya van, nem tud hol futkározni. Próbáltam őt hámmal levinni sétálni, de a környékünkön sok kutya van, és egyszer az egyik meg is támadott minket - azóta se a cica, se én nem megyünk szívesen sétálni. Mit tehetnék, hova vihetném, hogy a cicámnak ne legyen helyhiánya? egyébként szolnokiak vagyunk.

2014. dec. 4. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg cicaszállító műanyag dobozban kerékpár első kosarára teszed és kimész vele egy kutyamentes nyugodt helyre, ahol szintén hámmal meg tudod sétáltatni. De az idegen ismeretlen hely ekkor sem biztos hogy tetszeni fog neki. A családi háznál megszokhatta hogy az udvarra is kimehet, amit ismert.
2014. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Milyen jó lehet neki a panellakásban!Inkább add oda valakinek akinek kertes háza van!
2014. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
na ezeket a kommenteket nem akartam, hihetetlen, hogy minden kérdésnél vannak ilyenek... nem adom oda a macskám sehova, senkinek
2014. dec. 4. 17:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele. Itt már csak ilyenek. Bezzeg amikor az volt egy kérdés a kutyás témakörben hogy miért annyira felháborító az ha egy kertes házban felnőtt német juhászt inkább elajándékoznak mint hogy 30nm-es panelba szenvedtessék akkor mindenki támadta a kérdezőt hogy márpedig a kutyának jobb 30nm-en.


Hogy a kérdésre is válaszoljak megpróbálhatod bent lefárasztani. Az én szobacicám nagyon élvezi ha kötél végére kötött pompomot huzigálok előtte, persze úgy hogy a vadászat közben bútorra fel meg onnan le keljen ugornia.Igaz maga a terület kicsi de állítom többet mozog 10 perc alatt így mint az a cicám aki kijárhat a házból.

2014. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kicsi is a hely, próbáld meg ingerekben (macska szemszögből) gazdaggá tenni! Az esti játékoknál pedig vezess be változatosságot, pl. párnákból alagút, egy hallom zacskó a föld közepén, stb., minél változatosabban. Ha kellően sok inger éri és változatosak a napjai, akkor nem lesz gondja.


üdv

Péter

2014. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű cicalézerrel nagyon jól át lehet mozgatni, le lehet fárasztani. Már 1000 Ft körül lehet kapni, a cicáim kedvenc játéka.
2014. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi szereltünk fel nekik polcokat amik nem könyveknek, meg dísztárgyaknak vannak, hanem ezek kifejezetten az övéik (2 macskák van). Imádják. Ha "széltében" nem tudod növelni a mozgásterüket akkor növeld magasságában, főleg, hogy a macskák szeretnek a magasból nézelődni.

Egyébként ne foglalkozz a nagy okosakkal, boldog és BIZTONSÁGOS cicaévek várnak a macskádra a lakásban. Sok sok játék, sok polc, mászófelület és nagyon boldog cica lesz :)

2014. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kriszo85 ***** válasza:

Szia,


Ilyen gondom a korábbi macskámmal nekem is volt, keretesben nőtt fel, majd panelba költöztünk.


Három dolgot tehetsz ha a sétáltatás nem megoldható (nagyon sok macska nem szereti).


- ha még nem volt, akkor teljes ivartalanítás, hormonálisan lenyugszik tőle,

- nem eteted túl, így a vércukorszintje alacsony marad, nem pörgeti magát, főleg lefekvés előtt nem szoktam neki adni, de ha kap kaját, akkor csak játék után, sok futkározás után, mert eleve lefárad a futástól + a kaja emésztése is sok idő,

- kötelezően naponta játszani kellene vele, ha lehet akkor olyan játékkal ami futásra kényszeríti, pl pálca végén kötél, azon valami zörgő játék, én az elején másfél két órákat játszottam vele naponta, igy már nem volt km hiánya

- a harmadik, hogy mászni tudjon, ez a másik nagy ösztön, erre pedig ha engedi a belmagasság és tudsz rá költeni, akkor emeltes macskabútor kellene /külföldről olcsóbb/ nekem több szintes volt 2 m 50 cm magas, több regesszel, na azon aztán tud mászkálni, és ugrálni, sőt a szobabútorokra sem fog felugrálni ha ki van elégítve a mozgásigénye


sok sikert.

2014. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!