Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámnak hasmenése van, és...

Cicámnak hasmenése van, és semmit nem hajlandó enni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Igen, voltunk orvosnál!

Csütörtök éjszaka baromi erős hasmenése volt, spriccelt belőle a folyékony széklet, aminek egyébként alig volt szaga meg színe is. Nagyon megijedtünk, nem volt még ilyen soha. Péntek reggel újra elment wc-re, szintén ugyanaz volt a helyzet. Akkor dolgoznom kellett menni, de kettőkor végeztem, gondoltam, majd akkor elviszem. Tettem ki neki a szokásos reggelijét, (RC és Acana táp felesben) és furcsa volt, hogy eddig majd megőrült érte, most meg csak áll és néz. Nekiállt enni, én otthon hagytam. Hazaértem, néztem az almot, volt egy újabb adag ürüléknek nem nevezhető valami, a kajájából meg alig evett. Elvittem orvoshoz, aki azt mondta, hogy gyomorrontása van, kapott két injekciót meg adott egy PetVital nevezetű vitamincseppet. Azt mondta, rendbe kell, hogy jöjjön a hét végén. Hát nagy változást nem vettünk észre, valamivel barnább színű lett a folyadék, meg tele volt fűszálakkal (van itt bent neki macskafű). Hétfőn délután korábban eljöttem munkahelyemről, hogy vissza vigyem dokihoz, ismét kapott két injekciót, meg mondta, hogy folytassuk a cseppeket. Hét végén még úgy, ahogy, a szokásos adagjának a harmadát kb megette, de gondoltam, biztos azért, mert rossz a gyomra. Tegnap óta azonban semmit nem evett. Próbálkoztam táppal, főztem neki rizst, kínáltam párizsival, májkrémmel, vettem konzerv halat, van itthon mindig kölyköknek való tápszerünk (sok felénk a kidobott pár napos/hetes kiscica), azt is langyosan imádni szokta, de semmi. Kínomban már egy kevés tejjel is kínáltam, de az sem kell neki. Totál le van már gyengülve, a doki állandóan csak szurkálja meg kéri a nagy pénzeket, én meg már attól rettegek, mikor kell elköszönnöm ettől a szerencsétlentől. Sajnos kicsi városban lakunk, elég szar a beosztásunk is párommal, így nem nagyon van esély másik orvos keresésére, pedig már ott tartunk. Mit tehetünk? A cica amúgy benti cica, 7 hónapos, 3 hete ivartalanított kiskandúr, RC és Acana tápot eszik kizárólag, oltott és féreghajtózott, rendben tartott, valamikori utcsacica.



2014. nov. 18. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztosat nem tudok mondani, de próbálkozz főtt csirkemellel. Iszik rendesen?
2014. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vizet immel-ámmal iszik, de doki azt mondta, nincs kiszáradva. Egy nagyon kevés tejjel is próbálkoztam, azt nem itta. Tápszert csináltam neki langyosan, abból valamennyi fogyott, de túl sok nem. Remélem, mire haza érek, azért javul valamit.
2014. nov. 18. 12:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Jobbulást neki! Majd írd meg, hogy van. (első vagyok)
2014. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Közben felhívtam egy másik dokit, de csak péntekre kaptunk időpontot. Remélem nem lesz semmi gond, péntekre már kértem is a szabit...
2014. nov. 18. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Miután én is ebben a cipőben járok és egy valag pénzt költöttem orvosra csak azt tudom leírni,hogy nálunk mi hozott javulást.Annyi,hogy nálunk hónapokig ment ez.

Ami nálunk bevált vagyis úgy néz ki,hogy használ az a rc gastro táp,ez is szigorúan kimérve.

(ezelött volt rtg,usg,vér,széklet vizsgálat,egy valag gyógyszer kipróbáltunk,probiotikum kúra)


Szerintem egy próbát megér ez a táp,ártani nem tud.Az én cicám nagyon válogatós,de imádja.

2014. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen itasd, ha máshogy nem megy, fecskendőből. A kiszáradást ellenőrizheted: fogd meg a bőrét, emeld meg felfelé. Ha ruganyosan visszaugrik, nincs baj. Ha lassan húzódik vissza, gond van, kezd kiszáradni. Nincs a közeletekben állatkórház? Inkább oda kéne vinni, mert az állandó folyós hasmenés egyáltalán nem normális.Ott csinálnak rögtön laborvizsgálatot is.
2014. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Állatkórház legközelebb 140 km-re van, úgyhogy az most így nem kivitelezhető, bár gondolkoztam rajta, hogy azért telefonon egyeztetek velük is, hátha mondanak valamit, amit itt a dokin behajtok. A táppal az a gond, hogy semmit nem eszik meg, most ha haza megyek, főzök neki csirkemellet, hátha az jó lesz, de már el vagyok keseredve. Baromira lefogyott, fél éves létére 2,9 kiló volt, már csak 1,9, beesett a hasa, lóg a farka, látom rajta, hogy nagyon kimerült, erőtlen, a szőre is fénytelen. Itatásra én is gondoltam a fecskendőre, de nem lesz attól baja? Nem nyeli félre? Persze óvatosan, cseppenként adagolnám, de nehogy baj legyen. Most annyi mindent olvastam már itt mindenfelé, hogy lassan rettegek. Néztem a FeLV főbb tüneteit, hasmenés, étvágytalanság, levertség... Igaz, be van oltva, de itt láttam egy nem túl régi kérdést, ahol a cica hiába volt oltva, pozitív lett. Ő is utcacica volt, remélem nem ez áll a háttérben.
2014. nov. 18. 14:46
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és RC Veterinary Care tápot eszik Acana Pacifica táppal keverve már mióta itt van. Ezeket is doki ajánlotta, lehet, hogy ezekkel van a gond?
2014. nov. 18. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:
infúzióra kéne tenni,ha ilyen gyorsan ilyen drasztikusan lefogyott..és egy nagy vérkép se ártana az már sokat elmond.Szerintem itt nem a hasmenés a baj kell lennie valami más nagyobb bajnak :(
2014. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hazafelé mente bementem a dokihoz. Közölte, hogy ez teljesen jó így, ahogy van. Olyan ideges lettem, hogy majdnem a fejére buritottam az asztalt, rendesen kiabáltam vele, hogy mi az, hogy röpke egy hét alatt itt hagyom nála a fél fizetésem, erre nem képes normálisan ellátni az állatot. Nem a pénz érdekel, majd megoldjuk, a lényeg, hogy ne kelljen szenvednem látni szerencsétlen állatot. Most ki kell mennie valami tanyára, két pásztorkutyát oltani, de 6ra újra a rendelőben lesz, azt mondta, menjek vissza, megnézi, ha engem ez megnyugtat. Elég lekezelő volt, én meg elég bunkó, de nekem fontos a sorsa. A baj, hogy a következő orvos majdnem 25 km-re van tőlünk, tőle kaptam péntekre időpontot, remélem, hogy azért lemondhatom, de azt hiszem, ezentúl őt fogom keresni.
2014. nov. 18. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!