Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha két cicám van, egy fiú és...

Ha két cicám van, egy fiú és egy lány melyiket éri meg ivartalanitani? Benti cicák.

Figyelt kérdés

Illetve mennyibe kerül kb?

Most került hozzánk egy 4 hónapos Sziámi fóka fiúcska a lány tabby pointunk mellé.

Kiscicakat nem szeretnénk, melyiket kéne ivartalanitani?


2014. dec. 5. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

A nőstényt.

28F

2014. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
A nőstényt. Akkor biztos, hogy nem lesznek cicák. Kint vannak vagy bent? Mert hiába ivartalanítjátok a hímet, ha a nőstény kijárhat...
2014. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindkettőt kellene, ha benti cicák. Amelyik ivaros marad az tüzelni/jelölni fog, hajtani fogják a hormonok hogy kiszökjön elég kiállhatatlan lesz.
2014. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha vidéken laktok, akkor mindkettőt, mert a fiú eljár párzani, a lány pedig kiscicákat hoz haza.


Ha a fiú ivartalanítva van, kevésbé járkál majd el hazulról, illetve keményebb, vagányabb macska lesz. A lány cicáról ugyanez mondható el, ő sem császkál el annyit, és legalább nem lesznek kölykei.

2014. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak is benti cicák.

Igazából mind kettőt ivartalanítjuk ha kell, csak most a karácsony miatt pénz szűkében vagyunk, csak januárban lesz esedékes, csak be kell jelentkezni a dokihoz.

Hogyan zajlik majd?

Melyiket ivartalanítassuk először? A fiú cica nagyobb, szerintem több mint 4 hónapos, inkább 5-6. El kell majd őket zárni egymástól utána, vagy hogyan lesz?


Bocsi a sok kérdésért de sezretném jól csinálni :)

2014. dec. 5. 18:10
 6/11 anonim ***** válasza:

nőstény cicánkat 15E-ért ivartalanították

nem tudom, hogy a hímeket is ennyiért csinálják e

2014. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nőstény cica ivartalanítása: 10-25 ezer között van, kandúré 5-15 ezer között. Ha nincs fix dokitok, érdemes több helyen is megkérdezni, elég nagy árkülönbségek is lehetnek.

A nőstény cica ivartalanítását altatásban végzik, a leggyakoribb, hogy eltávolítják a két petefészket. Ha a doki csak a petevezeték elvágását csinálja meg, az nem 100%-os, mert ugyan nagyon ritkán, de van rá példa, hogy újra összenő, onnantól meg kész a baj. Szóval minimum a petefészket ki kell, hogy vegyék. Én a nősténynél plusszba kértem, hogy a méhet is vegye ki, ugyanis hajlamos elrákosodni, ha a cica altatva van és fel is van nyitva, akkor már igazából nem oszt, nem szoroz, hogy kiveszi-e, de így eggyel kevesebb lehetőség a bajra. Nekem ezt ingyen meg is csinálta. A heg amúgy egy 5 centis kis vágás, ha jól emlékszem, 6 öltéssel volt összevarrva. A cica kapott gallért, de nem bírta elviselni, ezért levettük róla, nagyon jól viselte, hozzá sem nyúlt a sebhez. Azt hiszem 1 hét múlva kellett varratszedésre vinni.

A kandúrnál nincs mélyaltatás, ott csak bódítanak, kb 20 perc az egész beavatkozás, egy olyan pici vágás van csak, hogy nem is varrják, magától össze is forr.

Az jó, ha egy-két napig, főként a nőstényt el tudod különíteni, ha lehet, akkor ne nagyon ugráljon az első napokba, bár az enyém 3 napig utána csak pihizett, megviselte a dolog.

Érdemesnek érdemes mind a kettőt ivartalanítani, a kiscicák miatt elsősorban a lánykát, a fiúval igazából ráértek, ha nem kijárós. 6 hónap körül a legideálisabb, az én kandúrkám 9 hónaposan lett ivartalanítva, de nem jelölgetett még akkor sem.

2014. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk Kecskeméten akcióban 8 ezerért ivartalanítják a nőstényeket decemberben az egyik helyen.


Amúgy mindkettőt. A nőstény tüzelni fog és azért lesz elviselhetetlen, a kandúr meg jelölni. Én rászánnám a kandúrra karácsony előtt, mert az olcsóbb. A család megérti, 3-4 csomag szamos szaloncukor árából megvan a kandúr...

Januárban meg a nőstényt.

2014. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, közben még este felhívtam a dokit és megbeszéltem vele.

7e a fiú cica és 9 a lány. Két ünnep között a fiút megműti, viszont a másik cicára azt mondta, hogy még fiatal, ráér fél éves kora körül. Most 4 és fél hónapos Ő.

2014. dec. 6. 01:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőt érdemes. De ha anyagiak miatt nem megy egyszerre a kettő, ami érthető, akkor a fiúval kezd.

Azon egyszerű okból mert ha eddig nem is teszi akkor egyszer csak el fog kezdeni jelölni, ami ivartalanítással megelőzhető.

2014. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!