Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb macskafajta...

Melyik a legjobb macskafajta egér ellen?

Figyelt kérdés
Rendszeresen kaparnak az egerek a padláson. Hiába rakok nekik egérfogót és ragacsot, mindig jönnek újak. Esetleg érdemes macskával védekezni ellenük, ha igen, akkor milyen fajtával?

2014. dec. 6. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a legjobb egérfogó macskák mindig a sima házimacskák voltak. És ők szívósak,egészségesek, szépek és tele van velük a menhely, még segíthetsz is,hogy ő is segíthessen. :)
2014. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Macskusz házikusz. Nekem nincs macskafajta, csak egyszerű tanyasi mix. Szerintem keress olyan ismit, akinek jó egerésző macskája van, és hagyass kiscicát. Persze ellehet rontani, lustítani azt is, de ez már rajtad áll vagy bukik.
2014. dec. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az élő.
2014. dec. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is egyszerű házi cicáim vannak, a két felnőtt, még télen a hóban is napi 1-2 egeret hazahoz, nyáron 5-6 is összejön.

Szerintem ha most azonnal kell az egérfogó, akkor nem érdemes sehol picit hagyatnod, nálam a kicsik, 1-1,5 éves korukig egyáltalán nem érdeklődtek az egerek után. Viszont menhelyen van egy csomó felnőtt, kidobott, többségében még ivartalanított is cicó, akik a legtöbb helyen szabadon mászkálhatnak és a környék egereit ott is összeszedik. Én a helyedben onnan fogadnék örökbe egyet, az tuti meg fogja majd az egérkéket.

2014. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A macska _fajtakat_ mar jo ideje nem egerek ellen tenyesztik, szoval nem szempont a perc/eger mutato a tenyesztesi celokban, tehat nincs olyan hogy valamelyik jobb lenne.

Szerezzel be egy igazi falusi macskat, valami falubol. Az oregek azt tartjak, minnel nagyobb a macska fule annal jobb egeresz lesz.

2014. dec. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Talon B vált be, piros színű búza vagy árpaszemek kis tálcában. pl. [link]

A ragacs meg az egérfogó nekem sem vált be.

Macska is megfogja, de csak ha hozzájuk fér.

Padláson az egerek elslisszolnak a kacatok között és alatt, nem mindet tudná megfogni, ezért a macska csak kiegészítőnek jó, hogy ne terjedjenek nagyon el.

2014. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
A teknőctarka színű, sima házicica nagyon jó egerésző.
2014. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egy 4 hónapos házi kiscicám van, tejben-vajban füröztetem, ma hozott nekem egy egeret.
2014. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem kérdés.

Mivel nem egérfogásra tenyésztik a macskákat,ezért ez nincs fajtára szabva.Egyébként,mint előttem is írták,az egyszerű házi macska a legjobb,nem a túltenyésztett faj macskák,mert azokkal sok baj van,és magasból szarnak az egerekre.

nekem 2 macskám van egy sziámi és egy egyszerű házi macska.

A sziámi észreveszi az egereket,de nem tesz ellen semmit,míg a házi macska megfogja amazokat.

Remélem érthetően fogalmaztam..

2015. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!