Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régebb olvastam valahol, hogy...

Régebb olvastam valahol, hogy a macskák és a kutyák is szeretik a kellemes zenét, illetve, hogy a macskáknak más stílus jön be, mint a kutyáknak. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

És a macskák milyen zenei stílist kedvelnek jobban? (Ezt is olvastam régebb, csak sajnos már elfelejtettem és sehol sem találok erre vonatkozó írást). Vagy ez esetleg attól is függ, hogy a gazdi milyen zenét hallgat? Illetve még arra lennék kiváncsi, hogy van-e olyan zene (madárcsicsergésen kívül:) ) ami általában felkelti egy macska figyelmét?

A válaszkat köszi előre is:)


2008. aug. 16. 16:17
 1/7 anonim válasza:
0%
A kutyák rockerek, a macskák inkább hip-hop-ot hallgatnak, de vannak emos macskák is.
2008. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Hát, én azt tudom javasolni tegyél be többféle zenét is nekik, és amelyiknél ugrálnak/ugatnak/nyávognak/farkcsóválnak vagy "énekelnek", az bejön nekik :) :D
2008. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok kutya érzékeny, pl. a zenére, amit hangos üvöltéssel szokott kísérni. Ez a jelenség feltehetően nem annyira abból a kívánságából ered, hogy „bekapcsolódjon” a zenélésbe, hanem a valódi fájdalom kényszeríti erre az állatot, különösen, ha csikorgó harmóniák, vagy fúvós hangszerekből származó hangok ütik meg dobhártyáját.


A londoni állatkertben néhány évtizede kísérleteket végeztek, hogy megállapítsák a különböző farkasok reakcióit a hegedű-játékra. Amikor a ketrecek mögött játszottak - azaz a farkasok látóhatárán kívül voltak - az állatok nagy izgatottságról és idegességről tettek tanúságot. Mihelyt a játékos velük szemben helyezkedett el és látóhatárukon belül muzsikált, a farkasok dühösen vetették magukat a rácsokra. Meglehetősen egyértelmű, hogy a hegedű magas hangszínezetével, (rezgései miatt) különösen kínos lehetett mind a vad, mind pedig a házi kutyák túlságosan érzékeny füle számára. De hogy „modernebb” példát is említsünk: előfordul, hogy a hangos magnó, vagy televízió kifejezetten bántja a kutya fülét, s ilyenkor - ha csak teheti - átvonul egy másik helyiségbe. Normális körülmények között azonban nem igen akadnak olyan erősségű hangok, amelyek kényelmetlenséget okoznának a kutyának.


A kutya képes hallani minden olyan erősségű és frekvenciájú hangot, amelyet a normális emberi fül meghall, sőt még azokat is, amelyek az emberi fül hallási tartományán már kívül esnek. Az emberi fül frekvencia-megkülönböztető képességének felső határa általában másodpercenként 16.000 és 18.000 rezgés között van. A kutya könnyen meghall még 30.000-40.000, sőt egyes források szerint 70-000-100.000 rezgést másodpercenként. Ha ez némileg túlzásnak is tűnik, az kétségtelen, hogy a kutya olyan hangokat is meghall, amelyeket az emberi fül nem észlel. A kutyának az a képessége, hogy magas rezgésszámú hangokat észrevegyen, kimutatható, pl. az olyan kutyasípok (ultrahangsíp) használatával, amelyek hangfekvése magasabb, mint az emberi fül hallástartománya.

2008. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a kutyás cikk is érdekes volt :) A macskákról nem tud valaki ilyent? :P
2008. aug. 18. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyim Cserháti Zsuzsa dalaira indul be :-) Ilyenkor ugrál, pörög, és ha megfogom a két elsö lábát táncolunk is :-) Nagyon aranyos.
2008. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, majd kísérletezem :)
2008. aug. 21. 14:59
 7/7 anonim ***** válasza:
a régi macskám a langyos, vonyítós zenére ideges lett..viszont ha betettem egy kis metált, akkor azon elaludt, vagy jött hozzám bújni.
2008. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!