Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások! Nektek szét szokta...

Cicások! Nektek szét szokta szedni a bútorokat a cicus? Hogyan lehet neki megtanítani, hogy ne illetve hogyan lehet róla leszoktatni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 7. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Türelem kell hozzá, de abból nagyon sok és persze egy kaparófa se árt. Amikor kicsi volt, akkor mindig megpróbálta azon élesíteni a körmét. Ahányszor megláttam elvittem onnét. Elmondtam neki, hogy nem szabad és a kaparófához vittem. Kb. 2 hónap alatt tanulta meg, azóta hozzá se ér a bútorokhoz.
2014. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vicuska87 ***** válasza:
Kell egy kaparóbútor, és türelemmel átlehet szoktatni...ahogy az előző is írta..
2014. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Időnként le kell vágni a körmét és venni kell egy kaparófát. Nem élesíti ilyenkor ugyanis, hanem koptatni próbálja.
2014. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Vegyél neki kaparófát.

2. Vegyél macskamentát és szórd be vele a kaparófát.

4. Vidd oda a macskát a kaparófához, fogd meg a 2 mellső mancsát, és kezdd el dörzsölni a mancsát a kaparófához. (Elég kb. 20 másodpercig csinálni ezt)

3. Egy üres spriccelős üveget (pl: spray, ablaktörlő, stb.) tölts fel hideg vízzel.

5. Ahányszor meglátod, hogy kaparja a bútort, fújd/spricceld le (a spray-jel). Szólj rá, hogy nem szabad, és enyhén üsd meg a fejét.

5 + 1: Nem árt, ha elviszed állatorvoshoz, és levágatod a körmét.

2014. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!