Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni/vagy...

Hogyan tudnám leszoktatni/vagy megtanítani a macskámat, arra, hogy ne a bútoron élezze a körmét?

Figyelt kérdés

Most kerül hozzám egy vadiúj bőr kanapé,eddig egy hagyományos textil ágyam volt és azon élezte a cicám a körmét.Ezt sem szabadott volna megengednem neki,tudom, csak egyszerűen a kaparófáját nem volt hajlandó használni...:/

Azt szokta csinálni,hogy az ágynak a szélén húzza végig magát,amíg élezi a körmét.

Nem tudom mi lesz,ha a bőrrel is ezt fogja csinálni.:S

köszönöm előre is!


2012. júl. 5. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki,hogy hogyan kene kaparjon.

Szerencsere nekem nem volt ilyen gondom,mivel az enyemet megtanitotta az anyja.

2012. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van. Ha eddig az ágyadon koptatta a karmát, akkor nincs kizárva, hogy ezután is azt fogja tenni.


Próbálkozz kaparófával, de nincs garancia, hogy ettől leszokik az ágyadról.

2012. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a bőr kanapét karmolni drága dolog lenne. Kaparófára kell szokatni, vagy tudok egy jobbat, egy ismerős macskája is nem használta a kaparót, így kértek tőlem egy kugli akácfát. Betették a szoba sarkába, és láss csodát, a cica a természetes fába előszeretettel élezgette karmait. Plusz rá is ült, ha úgy akarta. Próbálkozz egy nagyobb darab fával. Hátha bejön.
2012. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maxitabi ***** válasza:

Első időben lesben állsz, amint akar kaparni, vízipisztollyal vagy virágspriccelővel elriasztani. Pár alkalom után talán megjegyzi. És a kaparófát pedig valami macskagyökér,v macskamenta szaggal/sprayvel vonzóvá tenni. Illetve játékkal rávenni, hogy az jó dolog.

Amúgy macskabútor vagy csak kaparó? Mekkora, milyen??

Az sem mindegy, hol áll..

2012. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a spriccelőt én is ajánlom, illetve macskamentával át lehet szoktatni a kaparófára.
2012. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Ezek tök jó ötletek,kifogom próbálni,mindenképpen. Hát,ami volt,az csak egy sima ,kicsi kaparófa volt.de már ki is dobtuk...
2012. júl. 5. 23:33
 7/8 A kérdező kommentje:
és tényleg,ilyen fatörzset bárhol tudok szerezni ugye? Gondolom.Na akkor beszerzek egyet.
2012. júl. 5. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Macskafüggő, melyik módszer válik be az eddigiek közül.

Utolsó esetben vegyél macskamentát spray formában, azt fújd rá a kaparófára. Arra figyelj, hogy tényleg csak arra kerüljön, a környező bútorokra ne!

2012. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!