Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap kapok a munkatársamtól...

Holnap kapok a munkatársamtól egy kiscicát, de nekünk már van két öreg cirmos kandúr a lakásban. Mire számitsak?

Figyelt kérdés

Azt már sejtem, hogy nem fogják jó szemmel nézni az új trónbitorlót, és fújnak majd rá. Hogyan lehet őket összeszokatni, és mennyi idő, amíg teljesen elfogadják egymást?

Azt a tanácsot kaptam, hogy a macskaszállító dobozba tegyek egy olyan régi ruhát, amin a cirmosaink alszanak,arra tegyem a kiscicát, és akkor amikor hazaértem vele a szag átjárja a bundáját, és nem lesz semmi harc köztük

De ebbe én nem vagyok olyan biztos. Főleg azért nem, mert a macskák a hátsó fertályuk szagolása után azonosítják egymást. Ezt többször is megfigyeltem. Ha bántani fogják, inkább a kicsit etessem külön?



2014. dec. 7. 22:27
 1/3 anonim válasza:
Nekem 2 macskám van (1 éve kb) és a mai napig bajuk van egymással kivéve ha nincsenek egy helyen és nem alszanak, nem mindig de legtöbb esetben box van, már azon gondolkozok hogy az egyiket elajándékozom.
2014. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor én befogadtam egy kiscicát, a 3 éves kandúromat egyáltalán nem érdekelte. Élte a maga életét, a kicsi is a magáét.

Többször fogadtunk már be macskát, de eddig mindenki kijött mindenkivel. Mutasd meg nekik a kicsit, és egy darabig ne hagyd őket egyedül felügyelet nélkül. Egyáltalán nem biztos, hogy baj lesz belőle. Ha mégis rossz néven vennék az új jövevényt, egy darabig különítsd el.

2014. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekünk több macskánk is van, 4 kandúr és testvérek, de néha összekapnak. Jó ötlet a szagot a ruhával átadni, már segít valamit az első találkozáskor. A kicsit nem bántják, annak még nincsenek kifejlődve a területeljelöléshez szükséges szaganyagokat előállító mirigyek. Majd ha nagy lesz a kandúrok néha összekapnak, a jelölések miatt, de ha kijárnak és van hely bőven, akkor többnyire kerülik a verekedést.
2014. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!