Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért idegesíti a macskámat a...

Miért idegesíti a macskámat a piros szín?

Figyelt kérdés
Nekiugrik az ajtódisznek és a kezemnek is. Nem engedi, hogy megsimogassam, mert piros a körmöm.

2014. dec. 8. 18:23
 1/7 WattacukorPufi válasza:
Színvak
2014. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Azt vágod, hogy a macskák nem látnak színeket?
2014. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Látnak színeket... az, hogy az állatok nem látnak színeket annyira megalapozott tény, mint hogy az agyunk 10%át használjuk. Valószinűleg nem a szín zavarja, esetleg valami illat vagy más.
2014. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaja, helyesen mondva piros-zöld szívak. kéket és sárgát áltlaában látna. ettől függetlenül még kizárt, hogy a piros zavarja, mert azt tényleg nem látja.
2014. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A színekkel nincs sok bajuk, a különböző öblítők, friss körömlakk illata, vagy valami idegesítő hang, zörgők, vagy ilyesmik zavarhatják. Nézd meg, hogy egy kedves, puha, piros törülközőt letehetsz, lassan ráfekszik és jól érzi magát. Az ajtódísz, amikor jössz-mensz, mozgásba lendül és az ilyenekre szívesen ugrik, játszani akar.
2014. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg így van. Délután leteszteltem. Vettem a virágosnál egy darab fehér és egy darab piros szalagot. Először a fehéret vettem elő és csak simán a kezembe tartottam. Nem mozgattam, tehát nem ösztönöztem játékra. Egyáltalán nem foglalkozott vele, kb. rá se tojt. Pár perc múlva elővettem a piros szalagot és ezt is csak a kezembe tartottam. A macska nekem ugrott. Teljesen bevadult és össze-vissza futkosott. Ilyet csak a tükör szokott kihozni belőle, amikor saját magát nézi.
2014. dec. 8. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
A macska szeme a piros, a zöld és a kék színeket tudja megkülönböztetni. Egyébként a pirosat tartják a macskák kedvenc színének. Lehet, hogy annyira tetszik neki, hogy eufórikus hangulatba kerül tőle és rögtön nekiáll játszani, harapdálni és szaladgálni.
2014. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!