Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szabad esküvőre...

Miért nem szabad esküvőre piros, fehér vagy fekete ruhába menni?

Figyelt kérdés
erről eddig még nem hallottam, most olvastam valahol, hogy hát nem illendő/nem szabad/nem szokás a fentebb megemlített színekben megjelenni egy esküvőn. mi ennek az oka?

2014. nov. 24. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a piros a menyecske ruha színe, a fehér a menyasszony színe, a fekete meg temetésre való.

De ez csak szokás, a legtöbb helyen nem törődnek ilyennel.

2014. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Fehérben azért nem mert az a divat szerint a menyasszony színe. Semmi köze a fehér menyasszonyi ruháknak a szűziességhez, vagy a tisztasághoz. Azért fehér a menyasszonyi ruhák többsége mert valamelyik uralkodónő egyszer fehérben házasodott és divatot teremtett vele. Addig a "legszebb" ruhájukban házasodtak a lányok, ami általában a népviseletet jelentette. Témához visszakanyarodva azért nem illik, mert egy fehér ruhás nőt könnyű összetéveszteni a menyasszonnyal és ez zavaró lehet. Az a menyasszony (és a vőlegény) nagy napja rájuk figyel mindenki. Pirosban azért nem mert túl kihívó, feketében pedig azért nem mert az a gyász színe, olyan mintha valamelyik felet "gyászolnád" vagy nem örülnél a házasságkötésnek stb...


Ettől függetlenül egyébként van akinek pl. a menyasszonyi ruhája fekete, na ott ugye fordul a kocka. :)

2014. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert néhány menyaszörny kitalálta :)

A mi esküvőnkön volt vendég fehér rövid ruhában (senki nem keverte össze velem); piros ruhában (ezt elvileg a menyecskeruha miatt nem szokták, de az én menyecskeruhám türkiz színű volt) és volt a ki a "kis fekete" alapdarabban jött.

Senkit nem küldtem haza átöltözni

2014. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm :)
2014. nov. 24. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
én ezekre szoktam ügyelni, ha esküvőre megyek. mások életének ez mégis csak egy jeles napja. ezt tiszteletben tartva választom ki a ruhát.
2014. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

régi, de írok. :)

tiniként voltam egy esküvőn, ahol a menyasszony anyja kiborult, mert egy vendég ruhája fekete-piros volt (térdig érő, egyszerű fekete kisruha, a mellrésznél körbe piros)..

én úgy vagyok vele egyébként, hogy színekkel kombinálva nem gond. láttam már esküvői képet, ahol egy vendég fehér ruhában volt, amit fekete csipke díszített (ami sok menyasszonyi ruhánál is van ugyebár.)

szóval jómagam odafigyelek arra, hogy ha ezek közül a színek közül valamelyik szerepel a ruhámon, akkor ne az legyen a domináns. :)

2015. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!