Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Evéstől rosszul lesz a macskám...

Evéstől rosszul lesz a macskám, viszont folyamatosan éhes és nem hízik akármennyit eszik, sovány. Bármi ötlet?

Figyelt kérdés
Bármit eszik, utána kinyúlik, rosszul van, fölpuffad a bele, előjön a 3. szemhéja feléig, borzolt a szőre. Amúgy ha nem eszik semmit teljesen jól van. 3 hónapja tart csak az elején még nem volt ennyire rosszul, akkor találtam 3 hónaposan. Voltam már orvosnál többször. Nem férges, giardiára most volt kezelve rendesen, bélműködés rendben, stb. semmi különöset nem vettek észre. Ultrahang, rtg. még nem volt.

2014. dec. 19. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasnyálmirigy probléma nagyon valószínű, esetleg cukorbetegség jöhet még szóba. Ajánlom, hogy etesd gyakran kis adagokkal és valamilyen Gastro-intestinal diétás táp lenne a legjobb neki, állatorvosnál lehet venni. Szegény cicu.
2014. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A macska mindig folyamatosan enni kér, ezért nagyon oda kell figyelni, mert hajlamos túlenni magát, amennyit adsz neki, annyit eszik.

Mivel eteted? A soványsága lehet attól is, hogy nem megfelelő kaját adsz neki. A macskád még fiatal, így erre mégjobban oda kell figyelni, a kismacska más táplálékot igényel, mint a nagy.

2014. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tudom, hogy kiscicánál mennyi esély van cukorbetegségre vagy ilyesmire. Minőségi kaját eszik, de az elején olcsó konzervet adtam neki, de nem volt ilyen rosszul tőle, most már a minőségi konzervet sem adhatom neki, mert teljesen felpuffad és nyög meg fekszik rosszul lesz, büfög mintha kihányná mindjárt. De csak evéstől, ha nincs a hasában semmi jól van. Szóval most tápot adok neki attól, nem lesz ennyire rosszul, most nézem meg a Royal canin gastro intestinallal mi lesz. De a lényeg sztem ugyanaz marad, még ha ettől nem is lesz annyira rosszul, hogy valami van vele, mert nem kéne rosszul lennie a kajától még ha nem is olyan jó minőségű is.


Azért eszi túl magát mert éhes, amit nem is csodálok mert sovány és nem is hízik. Amúgy próbálnék normál adagot adni, csak akkor adok többet ha nagyon kéri.


Amúgy annyira nem vészes az állapota, meg az állatorvos se lát rajta semmit, csak nem tudom mi van, valami biztos van vele. Ha esetleg valakinek volt hasonló.

2014. dec. 19. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Féregtelenítve mikor volt?
2014. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
most volt már oda vissza... 2 hónapja kezdődött. Addig is gondoltam, hogy nincs rendben teljesen, mert sokat feküdt, de akkor hányt többször is és lett a belén 2 diónyi nagyságú dudor a bélgáztól. Akkor azt mondták masszív férges, kapott cseppentős féregtelenítőt. Azóta nem hányt meg nem volt ilyen nagy dudor a belén, de az rosszabbodott, hogy kaja után rosszul van, meg a belei összességében puffadtak lettek. Közbe én is féregtelenítettem még, aztán bélsárvizsgálat kimutatta, hogy nem férges, viszont giardiat mutatott. Arra adtak ferdocatot 5 napig, nem javult, most adtam neki 6 napig drontal plust, állatorvos utasítása szerint. Elvileg már giardiásnak sem kéne lennie. Szóval már nem tudom. De most is rosszul van, mer fekszik meg látszik rajta, belei most is puffadtak, pedig nem evett nagyon sokat. Sztem a royal canin gastrotol is puffad, meg ugyanaz. Ultrahangot akarok még meg rtg.et legközelebb. Nem tudom ilyenekre gondoltam még, hogy gyomorgyulladás, valami idegentárgy, de nem hinném igazából.
2014. dec. 19. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Szegény :( Egy UH, röntgen és egy labor kellene, remélhetőleg ki tudják deríteni, mi a baj. Gyógyulást kívánok neki!
2014. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont a múlt héten mondta az állatorvos, hogy a giardiára a Stomorgyl tablettát kell adni, 10 napon át fél éves cicának napi negyedet, akkor felnőttnek gondolom felet.
2014. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bélférgesség. Mindig éhes, mert nem ő eszi ega táplálékot hanem a férgei. amikor eszik, akkor beindulnaka férgecskék, ami neki rossz érzés, esetleg járhat hasfájással is, ezért kinyúlik. Adnám neki májkrémbe összetörve a vermoxot. mi is azzal féregtelenítünk. Mondjuk az emberi gyógyszer, vannak kifejezetten állat féregtelenítők, az lehet jobb.
2017. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!