Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever ivartalanítot...

Golden Retriever ivartalanított szuka kutyusom kb.2 hónapja folyamatosan vakaródzik, csúszkál a fenekén. Kiltix bolhanyakörve van és rendszeresen kap féreghajtót. Valami ötlet, hogy mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kiegészítve: egész szőrcsomókat tépett már ki magából, szőrhiányos részek alakultak ki az oldalán, hasán. Nem gyulladt, viszont a hasán a bőr barnássá színeződött. Egyenlőre nincs anyagi hátterem orvosra, de olyat is hallottam, hogy esetleg bűzmirigy okozhatja a tüneteket. Ha leguggol a dolgát végezni, fura szaga van a produktumnak és nyomás közben furcsa, nyörésszerű hangot hallat, amit azelőtt nem.

2014. szept. 22. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ide orvos vagy kutyakozmetikus kell, mert ez bűzmirigy probléma. Nem kellett volna eddig húznod a dolgot, mert így csak szenved a kutya.
2014. szept. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Büzmirigy megtelhetett. vidd dokihoz seperc alatt helyre teszi :) nem fog fájni neki
2014. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
(ingyen megcsinálja legalább is nálunk)
2014. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk maximum 1500-2000 forint egy bűzmirigy tisztítás,5mp az egész, érdemes lenne állatorvoshoz vinned, szegénynek nem egy kellemes érzés.
2014. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már súlyosan gyulladt, ezt kutyakozmetikus nem oldja meg. Ehhez orvos kell. Szépen kitisztítja.
2014. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bűzmirigy probléma, amivel orvoshoz kell vinni és NEM!!! kutyakozmetikushoz, ők nem szakszerűen nyomják ki, csak rosszabb lesz.


Lehet allergiás reakció is valamire.

2014. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bűzmirigy lesz, nálunk is ez volt a probléma, nem vittük elég gyakran, véresre rágta szegénykém a farka tövét :( Bár kiderült, hogy bolhát is talált benne a doki, de a bűzmirigye is be volt gyulladva. 3-4szer vittük vissza, alkalmanként 9-10.000 Ft volt. A bűzmirigy kinyomása 800 Ft. Számold ki, hogy éri meg jobban. Én már havonta viszem, most megint vakarózik, ami miatt most tanácstalan vagyok, mert 3 hete voltunk dokinál, akkor azt mondta, nincs begyulladva, kinyomta és bolhacseppet is rakott rá. jövő héten megyünk megint, kíváncsi vagyok, mit fog mondani.
2014. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát. :) Sürgősen el fogom vinni orvoshoz. Bolhája garantáltan nincs, mert a Kiltixet még a lejárati idő előtt cserélni szoktam, most pl. július közepén vettem ezt az újat. Féreghajtót (Drontal+) 3 havonta kap, éppen múlt héten kapott. Valószínűleg ez a bűzmirigy gyulladás lesz a ludas, amit írtok. Köszi
2014. szept. 23. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!