Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska karácsonyra? Mit...

Macska karácsonyra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ma délután az egyik barátnőm megjelent nálam, hogy elhozta a karácsonyi ajándékom felét. Nem bírja ki holnapig, oda akarja adni. Már amikor hívott, akkor kérdeztem, hogy ugye nem élő állat??? Áááá nem. Egész nap takarítottam, előkészítettük a kaját holnapra, mert idén itt lesz nálunk a családi vacsi, éppen a kacsát töltöttük amikor megjelent egy hatalmas kartondobozzal. Megint kérdeztem, hogy ugye nem állatot hozott?? Kinyitom a dobozt, és két halálra rémült kismacska volt benne. Gondolhatjátok, hogy nem örültem neki. Mondtam, hogy nem tudom vállalni a cicákat, a házban nem lehetnek, mert a konyhában, nappaliban új bútor van, a fürdőszobába meg nem zárhatom be őket, ennél több tér kell nekik. Az udvarban ott az öreg kutya, csak a saját cicánkat tűri meg, mert együtt nőttek fel. Na és igen, vagy egy 6-7 éves kandúrunk, nemrég pusztult el a másik cicánk, vele se jött ki jól, pedig az anyja volt, állandóan verekedtek. Láttam a barátnőmön, hogy megsértődött amiért nem fogadtam el a cicákat, akik ráadásul náthásak is voltak, az egyiknek a szeme be volt gyulladva és egy hatalmas kullancs is volt benne. Olyan szaguk volt, mint egy tyúkólnak, és elég vadak is voltak. Idehozzák karácsony előtt 1 nappal, a készülődés közepén, amikor nem tudom hova tenni őket, nincs itthon nekik való macskatáp, se alom, karácsonykor állatorvos se nagyon van csak ügyelet, ráadásul az ajándékok megvétele után pénzem se túl sok maradt.

Szerintetek mennyire normális dolog kérdezés nélkül idehozni szegény állatokat. Szerintem hatalmas felelőtlenség volt, ráadásul élő állatot nem szokás ajándékba venni. Az itteni menhely ilyenkor nem is ad ki úgy állatot, hogy a leendő gazda nincs ott, éppen azért, hogy a hasonló helyzetet megakadályozzák. Mondtam a barátnőmnek, hogy vigye vissza a cicákat oda ahonnan hozta, vagy keressen neki gazdit, ha kell segítek feltenni a netre. Szerintetek mit kellett volna csinálnom?



2014. dec. 23. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Tökéletesen jól reagáltál.
2014. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Jol kezelted a helyzetet, elo allatot nem szokas kerdes nelkul ajandekozni. A bartnod volt buta ebben a kerdesben, habar mar elmezest hogy ezt mondom, de szerintem csak ra akarta sozni valakire a 2 kiscicat - manapsag allandoan latom facen hogy kismacska ajandekba elviheto - nem tudom miert nem ivartalanitjak a macskajukat, ha nem akarnak egy rakat kiscicat, igy is van mar egy rakat kobo allat.


Az ellatasuk, helyuk, etetesuk nagyon draga, de legfokepp az allatorvos. A mai vilagban szinte mar luxus allatot tartani, foleg, hogy mar ugy kezelik egyesek a hazi kedvencet mint egy gyereket, nem

ugy mint regen.


Vigye vissza oda ahonnan hozta oket, vagy tartsa meg o es mevelje fel oket o.


Egyebkent en regen vettem papagajt baratnomnek, de o mondta hogy szeretne es volt kalitkaja a nagyszuleinek. Megbeszeltuk, de meg a boltba is eljott velem kivalasztani, hogy melyiket szeretne a szine miatt, keket kert :)

2014. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Barátnőd nem gondolta át elég alaposan a dolgot, az biztos... Szerintem abszolút jól reagáltál én is kiakadtam volna.
2014. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Katica71 ***** válasza:
89%
Szia, szerintem is felelőtlenség élő állatot adni valakinek úgy, hogy az illető nincs rá felkészülve. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert nem fogadtad el a cicákat, gondolom a barátnőd is belátja majd, hogy elsiette a dolgokat, bár alighanem megsajnálta a cicákat és segiteni akart rajtuk. Lehet, úgy gondolta, hogy ha odaviszi a cicákat, akkor befogadod őket, félt, hogyha előre megmondja, hogy neked akarja adni őket, akkor eleve elutasitottad volna. Remélem a cicák nem kerülnek rosszabb helyre, mint ahol voltak eredetileg....
2014. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
62%
Mondd meg neki, hogy legközelebb kacsát hozzon! Azt meg is tudjátok enni.
2014. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
91%
Jól csináltad. Bocs, de a barátnőd vagy betépet vagy meghibbant. Élő állatot adni... ráadásul beteg is az egyik meg kullancsos. Elhozta gondolom valahonnan, rájött hogy szabadulni kell, sajnálta kitenni őket, és lepasszolta volna neked. Ennyi történt. Ha megsértődött, majd rájön, hogy hülye volt, ha nem akkor meg mindegy. Elfogadod, ki tudja jövőre mit hoz...
2014. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Hihetetlenul macskaszereto vagyok, es nem egyet fogadtam mar be ideglenes gazdanak is... de ha hozzam jott volna valaki ilyen otlettel 23.-an, meg a karacsonyfat is hozzavagtam volna.

Szoval, igen, jol csinaltad.

2014. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Élő állatot ajándékozni óriási felelőtlenség és elmebeteg dolog. Mindig, mindenhol leírják, hogy ilyet nem csinálunk, de mindig van néhány barom, aki elsüti, aztán petsze ő van megsértve, hogy nem értékelik a hatalmas jófejségét.
2014. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy már 2 hete keresett nekem cicákat. Ezt nem hiszem, mert pár napja még mondogatta, hogy nem tudja mit adjon nekem karácsonyra, és minek örülnék. Ráadásul az egyik cica lány volt, a másik fiú. Tavaly már végigcsináltam az ivartalanítást azzal a cicámmal amelyik nemrég elpusztult. Úgy voltam vele, hogy nem kell helyette másik, pótolni úgysem tudja, bőven elég 1 macska ide. És nem volt olcsó dolog a műtét sem. Ráadásul nemsokára el fogok költözni a barátomhoz. Oda nem vihetném őket, itt sem hagyhatnám őket, mert a családomra nem akarok ekkora feladatot hárítani. A macskák akár több, mint 10 évig is élhetnek. Nem mondhatom azt, hogy etessék az ajándékba kapott macskáimat egy évtizedig...
2014. dec. 23. 20:58
 10/18 A kérdező kommentje:
Ő nem szereti a macskákat, fél tőlük, allergiás a macskaszőrre, biztos, hogy nem megsajnálta és azért hozta el. Tudja, hogy imádom az állatokat, főleg a cicákat. De az nálam azt jelenti, hogy a saját cicámat ellátom rendesen, ne szenvedjen hiányt semmiben, a környékről idejáró macskáknak is adok enni, és ha gyűjtenek az állatmenhelynek akkor utalok át valamennyi pénzt. És nem arról van szó, hogy erőmön felül befogadjak minden macskát a házunkba.
2014. dec. 23. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!