Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék ebben a...

Hogyan segíthetnék ebben a hidegben otthontalan cicáknak, hogy meg ne fagyjanak, ne szenvedjenek a hidegtől?

Figyelt kérdés
Rendszeresen etetek négyet az udvarunkban, de nem tudom hol tudják magukat a hidegben meghúzni. A pincénkben készítettem nekik kuckókat, ott is rohadt hideg van, de legalább szél és víz nincs. Csak nem tudom beszoktatni őket, sem kajával, sem macskamentával.
2014. dec. 31. 02:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél ki meleg pulcsikat, anyagokat, amik már nem kellenek, hátha megtalálják. Ha nem maradnak ott, akkor ne aggódj, tuti van egyébként búvóhelyük. :)
2014. dec. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pont most láttam neten, hogy úgy is csinálnak nekik kuckót, hogy egy kartondobozra vágnak egy lyukat (ajtót) ahol be tudnak menni, raknak bele hungarocellt vagy valami meleg anyagot, a dobozra ráhúznak egy nagyobb kukászsákot, azt összekötik, hogy rajtamaradjon és a z ajtórésznél kivágják :) Viszont ha ebbe sem mennek be, akkor igaza van az előttem szólónak, van más, megszokott helyük ahová húzódhatnak.
2014. dec. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megoldják, ne félj. Nekem kinti macskáim vannak, szintén a pincében van a helyük, hungarocelből kuckó, rongyok, nincs hideg, ennek ellenére ritkán használják, máshova fészkelnek be, ahol épp jól érzik magukat.

Ha áznak/fáznak, megtalálják a búvóhelyet, ne félj. :)

2014. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elektromos melegítőpárnát bele a pincébe elhelyezett hőszigetelt dobozba, ha egyébként oda mennek, akkor bele fognak bújni.

Nálam időkapcsolós konnektoraljzat van a párnán, mert 120 perc után magától kikapcsolna, ezért az időkapcsoló 2 óránként bekapcsolja és két óra letelte előtt pár percel kikapcsolja.

Egy kóborcicám van aki nem volt hajlandó beszokni a lakásba, ő a fáskamrában lakik, kaját és orvosi ellátást kap, meg télen a melegítőpárnás menedék kuckót.

Nem fogyaszt sokat, 10-15 wattot, mint egy energiatakarékos izzó..

2014. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszadó! Én is pont ezt a műsort láthattam, mert így készítettem nekik a kuckókat. De bízom benne, ha ezt nem használják van jobb helyük valahol. Ebédre, vacsorára jönnek mindig rendesen. Azt hiszem ez minden, amit tényleg tehetek értük.
2015. jan. 1. 11:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves Csoszri! Be fogok szerezni melegítő párnákat, de egy villanyszerelőre is szükségem lesz. Úgyanis ez egy társasház és a pincerészemben nincs villany, a pincefolyosó világítása biztosítja a ,fényt' mindenki pincerészébe, sajna. Köszi az infot a melegítőről, nem tudtam hogy működik, s így bátran vágok bele, nem fog csődbe juttatni.
2015. jan. 1. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Például falun a kinti életmódhoz szokott macskák jól bírják a mínuszokat is. Bármelyik háznál kereshetnek búvóhelyet, de előnyben részesítik az üresen álló házakat mert ott nincs kutya. Akkor van gond ha lakásban tartott macska kerül utcára, az nincs hozzászokva a kinti hideghez.
2015. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!