Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölykök születésétől kezdve...

A kölykök születésétől kezdve milyen gyògyszereket, oltásokat kell kapniuk 9 hetes korukig, hogy semmiben ne szenvedjenek hiányt?

Figyelt kérdés

Nagyon örülnék, ha valaki leírná nekem, időrendi sorba, illetve az még jobb lenne, ha körülbelüli árakat is tudnátok hozzá írni. Köszönöm azoknak (ha lesznek), akik időt s

zánnak a válaszra!



2014. jan. 10. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes kortól kéthetente féreghajtás.(egyik nap a kölyköket, másnap az anyát)

6 hetes kor parvo

8 hetes kor kombinált oltás

10 hetes ismétlő kombinált

12 hetes veszettség elleni.

ez ugy nagyjából 20 e ft/kölyök.

2014. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól irta. Annyit tennék hozzá, hogy még hozzá jön a chippelés ami ugyan nem oltás, de kötelező.

Ha kifejezetten kölykökre készitett táppal eteted a kutyust, akkor nem nagyon kell vitamin pótlás, viszont ha házikoszttal (vagyis te főzöl neki) akkor mindenképpen kell hozzá legalább valami kalcium pótlás.

2014. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mentek a zöld kezek!

Természetesen ételben is olyat kapnának, amik direkt kölyköknek való és minőségi eledel.

Csak nagyjából tisztában szerettem volna lenni ezekkel a dolgokkal, hogy mire oda jutok, hogy alom lesz nálam, ne érjenek váratlanul a dolgok és anyagilag is rá tudjak készülni.

2014. jan. 10. 08:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy alom lehozása nem éri meg anyagilag.A szukának nem muszáj életében egyszer sem ellenie,nem akar anyuka lenni és édibédi kiskutyákkal babázni.

Már a vemhesség alatt is van egy csomó kiadás,UH,herpesz elleni oltások,félre kell tenni olyan 50-80 ezer ft közötti összeget,ha pl.császározni kell a szukát.

2014. jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tenyésztő,gondolom nem vagy az,mert akkor nem itt kérdezősködnél.Akkor ne szaporítsd a kutyádat!


Egy alom lehozása nem abból áll,hogy két szép fajta jellegű keveréket pároztatsz aztán a kölyköknek mindent megadsz.Az addig oké,hogy mindent megtennél a kölykökért.Csak tudod, a szülőknek meg kell hogy legyen a szűrései,törzskönyve és tudnod kell,hogy a kutyádnak mik a hiányosságai és úgy kant keresni.

A tenyésztők okkal hoznak le almokat,nem azért,mert szeretnek babázni.Szakértelem kell a tenyésztéshez is,mint egy csomó mindenhez.


A szukának meg nem kell ellenie,neki nem olyan csodás dolog az anyaság,mint azt az emberek elképzelik.

2014. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenki megnyugodhat, nem fogok szaporítani. Igazatok van, nem vagyok tenyésztő, de remélem majd sok év múlva az leszek. Jelenleg kiállításozom az import kutyámmal, ami természetesen már rendelkezik egészségügyi szűrésekkel is, illetve 5 éve már van kennel nevem, csak eddig még soha nem volt alom nálunk. Sajnos a külföldi tenyésztő nem tudja nekem elmondani, hogy mi kell Magyarországon egy alom felneveléséhez és hogy az mennyibe kerül, ezért tettem fel itt a kérdést. Ez csak egy elsődleges érdeklődés a részemről, mert nem holnap akarom fedeztetni a szukámat, hanem 1-2 év múlva. Ha eljön az ideje, mindent meg fogok beszélni a fajtaklubbal, ahol persze tag is vagyok.

Egyébként teljesen egyetértek veletek, csak van különbség a szaporítópalánta és a kezdő tenyésztőjelölt között.

De köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 11. 08:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

15:48-as vagyok


Jó,mi nem tudhattuk,hogy miért is teszed fel a kérdést.Ugyan is volt már rá példa itt,hogy egy illető akarta pároztatni a kutyáját és ugyan úgy megadott volna mindent a kölyköknek,csak hát szűrések,törzskönyv nuku.


Örülök,hogy te majd tenyészteni szeretnél! :)

Ha nem titok elárulod,hogy milyen fajtát?:))

2014. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!